1. Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i na nasz kościół.
 2. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie księży w trakcie wizyty kolędowej i składane ofiary.
 3. Dziś przed kościołem Wolontariusze prowadzają zbiórkę na rzecz pomocy Maćkowi Antoszkiewiczowi. Chłopiec na zdiagnozowany autyzm z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym, potrzebuje stałej opieki i rehabilitacji.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Antoniego, opata; we czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę św. Agnieszkę, męczennicę.
 5. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców przed I Komunią dzieci klas 3. Tym razem zapraszamy szczególnie ojców.
 6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Zachęcamy do zapoznania się z programem nabożeństw ekumenicznych na ostatniej stronie gazetki i na plakatach w kruchcie kościoła.
 8. W piątek przypada 5 rocznica ingresu Biskupa Romualda Kamińskiego Pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej. Polecamy naszego Biskupa dobremu Bogu w modlitwach.
 9. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 w domu parafialnym.
 10. Zbiórki ministrantów zostaną wznowione po feriach zimowych.
 11. Zebrania, spotkania grup i wspólnot parafialnych zostaną wznowione po kolędzie, czyli od 6 lutego.
 12. W tym tygodniu kancelaria wyjątkowo będzie czynna tylko we środę w godz. 16:00-17:30.
 13. Za tydzień, 22 stycznia, o godz. 18:50 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa początkująca. Początek spotkania w sali pod zakrystią.
 14. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać po raz piaty Niedzielę Słowa Bożego. Na Mszy św. o godz. 18:00, jak każdego 22 dnia miesiąca będziemy zanosić nasze modlitwy do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert chórów: Cantate Dei Gloriam z naszej parafii i Voce Familie z par. św. Rodziny w Ursusie.
 15. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: ul. Dąbrowskiego, Gościniec, Husarska, Jana Pawła II – domki, Klimatyczna, Pogodna – bloki, Radosna, Rodziewiczówny, Skoczna, Szafranowa, d. Szosa Lubelska, Ułańska, Zdrojowa i Źródlana. Szczegółowy program całej kolędy wydrukowany jest w dodatku do naszej gazetki. Jest też możliwość kolędy w innym dniu. Osoby, które zmieniły adres zamieszkania lub w ostatnim czasie wprowadziły się do mieszkań i domów na terenie parafii prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zarejestrowania w ewidencji parafialnej. Prosimy o otwarcie w dniu kolędy furtek do posesji i przygotowanie w domu krzyża, świec i poświęconej wody.
 16. Kancelaria w okresie kolędowym od 2.01 do 4.02 będzie czynna tylko we środy. W najbliższą środę wyjątkowo tylko w godz. 16:00-17:30.
 17. Dzień skupienia przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla grupy zaawansowanej odbędzie się w sobotę 28 stycznia, w siedzibie duszpasterstwa młodzieży diecezji warszawsko-praskiej przy ulicy Floriańskiej 3. Spotkanie trwać będzie w godzinach 10:00-17:00.
 18. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Należy w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stronie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas.pl/o-nas/1-procent/ jest gotowy formularz do wypełniania zeznania PIT. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt.; „Krzyż czy pusta ściana”, o argumentach w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej. W Gościu Niedzielnym osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia. W tygodniku Niedziela jest poradnik jak modlić się by zostać wysłuchanym. W numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się i Różaniec a dla dzieci Anioł Stróż.