1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na cele misyjne podczas Święta Trzech Króli, i ofiary składane na nasz kościół. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia „kolędowania” dnia 6 stycznia.
 2. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie księży w trakcie wizyty kolędowej i składane ofiary.
 3. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jest to dobry czas, aby podziękować Bogu za dar chrztu świętego, pomodlić się za i chrzestnych, i tych którzy pomagali nam wrastać w wierze.
 4. W naszej parafii jest to tzw. niedziela organowa i ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczamy na budowę organów. W kiosku pod chórem jest też możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej.
 5. Caritas naszej Diecezji we współpracy z naszą parafią organizuje zbiórkę odzieży zimowej dla osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z ogrzewalni i łaźni prowadzonych przez Caritas w Warszawie. Dary można zostawiać w kiosku pod chórem przez cały dzień do godz. 18:00. Potrzebna jest ciepła odzież męska (spodnie, swetry, kurtki) oraz bielizna (skarpetki, koszulki).
 6. Od poniedziałku rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Jest to czas w którym wspominamy całe dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji jednak wystrój świąteczny, spotkania opłatkowe i śpiewanie kolęd pozostaje z nami aż do 2 lutego – święto ofiarowania Pańskiego, zwanego również świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 8. Schola dziecięca zaprasza na próbę w sobotę, 14 stycznia o godz. 10:00 w domu parafialnym.
 9. Zbiórki ministrantów zostaną wznowione po feriach zimowych.
 10. Zebrania, spotkania grup i wspólnot parafialnych zostaną wznowione po kolędzie, czyli od 6 lutego.
 11. Za tydzień o godz. 15:50 będzie Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 12. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: ul. Bazaltowa, Brzoskwiniowa, Brzozowy Lasek, Ciekawa, Cienista, Cieplarniana, Czereśniowa, Dzikiej Róży, Jeździecka, Łagodna, Kalinowa, Kamienna, Piotrusia Pana, Skalista, Wapienna i Wczasowa. Szczegółowy program całej kolędy wydrukowany jest w dodatku do naszej gazetki. Jest też możliwość kolędy w innym dniu. Propozycje są w folderze. Osoby, które zmieniły adres zamieszkania lub w ostatnim czasie wprowadziły się do mieszkań i domów na terenie parafii prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zarejestrowania w ewidencji parafialnej.
 13. Kancelaria w okresie kolędowym od 2.01 do 4.02 będzie czynna tylko we środy.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę „Jak dzisiaj pokazywać Jezusa?” o potrzebie głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo ciekawy i wzruszający artykuł o beatyfikowanej niebawem rodzinie Ulmów z Markowej, o ich heroicznej postawie w obronie żydów i o niezwykłych wydarzeniach po męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci w tym również dziecka jeszcze nienarodzonego. W Gościu jest też dodatek szeroko przybliżający postać zmarłego Benedykta XVI. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym jak dobrze rozumieć sakrament małżeństwa zgodnie z nauką Kościoła. W numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą” oraz dodatek specjalny o papieżu Benedykcie XVI „Pokorny papież, genialny teolog, odważny świadek”. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się i Różaniec a dla dzieci Anioł Stróż.
 15. Można dokonywać odpisów 1,5% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na ulotkach w kruchcie kościoła. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.