1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę Mszy Świętych w trakcie świąt Bożego Narodzenia.
 2. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie księży w trakcie wizyty kolędowej i składane ofiary.
 3. Dziś przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomina się nadanie Najświętszego Imienia Jezus i cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju. Wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź, celem uproszenia Bożej opieki na cały rok, Kościół udziela odpustu zupełnego.
 4. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na działalność parafialnej Caritas.
 5. Oprawę muzyczną Mszy przygotował zespół „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po mszach świętych można nabyć płytę z nagraniami a jednocześnie wesprzeć artystów.
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego.
 7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca.
 9. We czwartek nie będzie jednak planowanej Mszy w jez. łacińskim, z powodu śmierci papieża seniora będzie Msza żałobna za Benedykta XVI.
 10. Komunia św. dla chorych odbędzie się wg porządku: Ksiądz proboszcz we czwartek, ks. Marcin według indywidualnie umówionego terminu z zainteresowanymi.
 11. W piątek, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. 6 stycznia będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu do puszek zostaną przekazane na misje. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 12. W I piątek ze względu na Uroczystość Trzech Króli nie będzie adoracji i nabożeństwa z modlitwą za zmarłych oraz dodatkowej spowiedzi. Spowiedź jest możliwa 20 min. przed każdą Mszą Świętą.
 13. Wspólnoty naszej parafii zapraszają wszystkich parafian oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i grup parafialnych na wspólne Kolędowanie w piątek, 6 stycznia o godz. 18.45. Po kolędowaniu,  w sali pod zakrystią, będzie opłatek wspólnot.
 14. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające.
 15. Schola dziecięca zaprasza na próbę w sobotę, 7 stycznia o godz. 10:00 w domu parafialnym.
 16. W sobotę o godz. 19:00 w sali domu parafialnym odbędzie się konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w styczniu otrzymają Chrzest Święty.
 17. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszej parafii będzie to tzw. niedziela organowa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. Komitet Budowy Organów podsumuje dotychczasową zbiórkę ofiar na ten cel. Będzie też możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej.
 18. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: ul. Astrów, Azaliowa, Brzoskwiniowa, Cyklamenowa, Czereśniowa, Dąbrowy, Dalii, Dzikiej Róży, Forsycji, Hiacyntowa, Irysów, Konwaliowa, Lawendowa, Łagodna, Magnolii, Malwy, Paproci, Piotrusia Pana, Pogodna – domki, Poświaty, Promienna, Sasanki, Słonecznej Polany, Stokrotki. Szczegółowy program całej kolędy wydrukowany jest w dodatku do naszej gazetki. Jest też możliwość kolędy w innym dniu. Propozycje są w folderze. Osoby, które zmieniły adres zamieszkania lub w ostatnim czasie wprowadziły się do mieszkań i domów na terenie parafii prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zarejestrowania w ewidencji parafialnej.
 19. Kancelaria w okresie kolędowym od 2.01 do 4.02 będzie czynna tylko we środy.
 20. Zebrania, spotkania grup i wspólnot parafialnych zostaną wznowione po kolędzie, czyli od 6 lutego.
 21. Zbiórki ministrantów zostaną wznowione dopiero po feriach zimowych.
 22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „Niechaj prowadzi nas Gwiazda !” Pani Ani Murawskiej, organizatorki Orszaku Trzech Króli i naszej parafianki. Jest też wiele informacji i wywiad z Bpem Grzegorzem Rysiem na temat wizyty duszpasterskiej. W tygodniku Niedziela przeczytamy heroizmie rodziny Ulmów, która w tym roku będzie wyniesiona na ołtarze. W numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Jeszcze są egzemplarze specjalnego wydania Gościa Niedzielnego na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Na regale z prasą są już styczniowe miesięczniki: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej. Miłujcie się i Różaniec a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.
 23. Wszystkich zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia w południe wyruszy z pl. Zamkowego i przejdzie ulicami Starego Miasta. Orszaki na terenie naszej diecezji odbędą się również w miejscowościach: Dębe Wielkie, Glinianka, Kałuszyn, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Siennica i Wołomin, zgodnie z wykazem podanym na stronie diecezjalnej: diecezja.waw.pl. Osoby, które nie wybiorą się na orszak, zachęcamy, by z dziećmi w rodzinnych orszakach, śpiewać kolędy przed szopką przy kościele.
 24. Caritas naszej Diecezji we współpracy z naszą parafią organizuje zbiórkę odzieży zimowej dla osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z ogrzewalni i łaźni prowadzonych przez Caritas w Warszawie. Wszystkich chętnych do włączenia się w akcję pomocową prosimy o przyniesienie czystej odzieży, używanej lub nowej, do kościoła w niedzielę 8 stycznia. Potrzebna jest ciepła odzież męska (spodnie, swetry, kurtki) oraz bielizna (skarpetki, koszulki). Odzież można będzie zostawić w kiosku pod chórem.