1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, budowę organów oraz przeznaczone na wsparcie Kościoła prześladowanego na Ukrainie.
 2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to jednocześnie święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy Młodym z KSM za liczne inicjatywy oraz przykład pięknego wzrastania w wierze. Liturgicznej Służbie Ołtarza, dla których dzisiejsza uroczystość to szczególny dzień duchowego odnowienia przyrzeczeń wiernej służby Jezusowi, dziękujemy za wzorową służbę i piękną oprawę liturgiczną Mszy św. i nabożeństw. Z radością witamy też, dziś promowanych, nowych 11 ministrantów i kolejnego lektora.
 3. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 4. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać tzw. rodzicami chrzestnymi dla piszczałek organowych. Do wyboru są 4 różne wielkości. Każda piszczałka jest dodatkowo opisana w księdze ofiarodawców imiennym certyfikatem.
 5. Akcja „Polak z Sercem” została przedłużona do dnia 27.11. Jeszcze przez tydzień do kosza pod chórem można składać produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne itp. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 6. Jeszcze dziś godz. 16:00 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. Po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa zaawansowana.
 8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;
 9. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie Rodziców przed I Komunią Świętą.
 10. We wtorek, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy odbędzie zebranie Rycerzy Jana Pawła II w sali domu parafialnego.
 11. We środę, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje na nowennę można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 12. We środę o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net. Zapraszamy wszystkich ojców zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary i zatroskanych o wychowanie swoich dzieci.
 13. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego o 19.00.
 14. We czwartek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na adorację z rozważaniami do godz. 19:30.
 15. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego. Po próbie odbędzie się spotkanie i zajęcia artystyczne do godz. 12:00.
 16. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów odbędzie się o godz. 10:00.
 17. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Zapraszamy wszystkich Parafian w najbliższą sobotę o godz. 18.40. Tego dnia uroczyście, poprzez udział w Nieszporach Adwentowych, zainaugurujemy Adwent. Zapraszamy, aby wspólnie rozpocząć ten święty czas.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę „Do modlitwy czy podziwiania”, o sztuce sakralnej i inicjatywie naszej diecezji by namalować katolicyzm od nowa. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na temat „Oskarżany niesłusznie” dotyczący zniekształcania pamięci św. Jana Pawła II w dzisiejszych czasach. W tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł „Wolność jako swoje zaprzeczenie” mówiącym o zniewoleniu współczesnego człowieka. W bieżącym numerze jest również dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są też listopadowe miesięczniki.
 19. Zapowiadamy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 4 grudnia w II Niedzielę Adwentu i potrwają do 6 grudnia. Nauki wygłosi ks. Marek Lemiech – proboszcz parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim.
 20. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. na stronach internetowych Episkopatu Polski i naszej diecezji z treścią dokumentu i uzasadnieniem stanowiska.