1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 2. Dziękujemy pani Ani Wojence oraz dzieciom za przygotowanie tak wielu prac na konkurs różańcowy. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Pani Agnieszce Mędrzeckiej dziękujemy, za ofiarowanie welonów dla ministrantów mitry i pastorału.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na budowę organów. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać tzw. rodzicami chrzestnymi dla piszczałek organowych. Do wyboru są 4 różne wielkości. Każda piszczałka jest dodatkowo opisana w księdze ofiarodawców imiennym certyfikatem. Szczegółowe informacje otrzymamy w kiosku u członków Komitetu Budowy Organów.
 4. Z racji Niedzieli Papieskiej, tak jak to czynimy od ponad 20 lat, można dziś wesprzeć fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.
 5. 16:00 będzie Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 6. Codziennie, przez cały październik, o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., w wybrane dni, będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić modlitwę. Na zakończenie różańca jest nowenna przed wspomnieniem św. Jana Pawła II.
 7. We środę, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla.
 8. W środę 19 października zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby, szczególnie o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 9. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego o 19.00.
 10. Wspólnota Rodzin Nazaretańskich zaprasza w piątek po Mszy wieczornej na spotkanie formacyjne w sali pod zakrystią.
 11. Zbiórki ministrantów i kandydatów odbywają się soboty o 10.00.
 12. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.
 13. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Misje.
 14. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 13:00, jak w każdą czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy na koncert organowy. W programie muzyka barokowa i romantyczna w wykonaniu Mateusza Gołębiewskiego, naszego organisty. Czas trwania 25 minut. Zapraszamy wszystkich parafian.
 15. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00, wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 16. Intencje na przyszły rok, można zamawiać w kancelarii parafialnej.
 17. Można zgłaszać imiona Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie po Mszy św. 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych w każdy I piątek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)
 18. Rozpoczęliśmy zapisy na zimowisko parafialne w Gliczarowie Górnym obok Zakopanego, które odbędzie się w trakcie ferii zimowych 2023. Więcej informacji na plakatach i na ostatniej stronie gazetki.
 19. Za dwa tygodnie, w sobotę 29 października, w godz. 15.00-18.00 odbędzie się Bal Wszystkich Świętych w auli SP 385. W programie min. konkurs na zaprezentowanie świętego, wspólne zabawy. Zapisy na wydarzenie od przyszłej niedzieli.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł bp. Jacka Grzybowskiego o Janie Pawle II pt. „Świadek wolności i odpowiedzialności”. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na tekst „Nie stało się”, opowiadający w jaki sposób 60 lat temu papieże Jan XXIII i Jan Paweł II mieli udział w oddaleniu niebezpiecznych konfliktów zbrojnych w różnych częściach świata. W numerze znajdziemy także kolejną płytę Biblii audio. Na regale z prasą są też: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 21. Zespół Wokalno-Instrumentalny zaprasza chętnych do wspólnej służby – śpiewających i instrumentalistów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Agatą tel.: 791 404 814.