1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i składane dziś na tacę na budowę organów.

2. Ofiary składane do puszek po Mszy św. przeznaczamy na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

3. Codziennie, przez cały październik, o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, w wybrane dni, będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić modlitwę.

4. Dziś po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do Bierzmowania (grupa zaawansowana). Początek spotkania w kościele.

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) zaprasza młodzież na cykliczne spotkania w każdą niedzielę po Mszy wieczornej w sali domu parafialnego.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana XXIII papieża, we czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

7. We środę, zapraszamy wyjątkowo wcześniej o godz. 17:50! na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla.

8. We środę o godz. 18:00, będziemy gościć w  naszej parafii Nuncjusza Apostolskiego Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennachio. Ksiądz Nuncjusz podczas Mszy św. ku czci bł. Carla Acutisa, będzie wypraszał potrzebne łaski szczególnie dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dla najmłodszych agapa z Księdzem Arcybiskupem. Do wtorku włącznie, podczas różańca o godz. 17:15, trwa Nowenna przed liturgicznym wspomnieniem bł. Carla. Intencje do nowenny można zgłaszać w zakrystii i kancelarii oraz drogą mailową na adres: parafia@swhieronim.pl. Nowenna jest dostępna także na parafialnym YouTube.

9. Od jutra będą również do nabycia modlitewniki i książki, które mogą być dobrym upominkiem dla młodych, by zachęcić do odwagi w wyznawaniu wiary i odpowiedzialności w codziennym życiu w duchu bł. Carla.

10. W najbliższą środę, kancelaria będzie czynna, wyjątkowo, tylko w godz. 16:00-17:00.

11. We czwartek, po Mszy wieczornej, będzie procesja fatimska wokół kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30. Po adoracji Wspólnota SNE zaprasza na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

12. Pan Mateusz, nasz organista, we czwartek o godz. 19:00, zaprasza wszystkich obecnych chórzystów, a także osoby, które chciałyby dołączyć do Chóru parafialnego.

13. Zbiórki ministrantów i kandydatów odbywają się soboty o 10.00 w sali domu parafialnego.

14. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

15. W sobotę, 15 października, w Dniu Dziecka Utraconego, o godzinie 17:15 odbędzie się nabożeństwo różańcowe w intencji rodziców, których dziecko odeszło przedwcześnie. Imiona dzieci można zgłaszać do Katarzyny Łukomskiej 608047767. Przypominamy też, że na staromiłośniańskim cmentarzu znajduje się grób dziecka nienarodzonego.

16. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza w sobotę o g. 19:00 na spotkanie w sali domu parafialnego.

17. Za tydzień przypada XXII Niedziela Papieska. Przed kościołami w całej Polsce będzie przeprowadzana zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny dla młodzieży. Podczas Dnia Papieskiego modlitwa różańcowa o godz. 17:15, w łączności z Rycerzami Jana Pała II oraz Akcją Katolicką w Polsce i wieloma innymi wspólnotami, w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec na ulicach polskich miast” będzie ofiarowana w intencji nawrócenia młodzieży i dzieci, aby Matka Najświętsza obdarowała je łaską wiary. Szczególnie otoczymy modlitwą dzieci i młodzież, która nie uczestniczy we Mszy Świętej oraz zrezygnowała z lekcji religii.

18. O godz. 16:00 będzie Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy wiele artykułów o niebezpiecznych trendach w szkole związanych z gender. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na tekst będący odpowiedzią na niebezpieczną akcję, której celem jest przekonywanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii. Na regale z prasą są też: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

20. Intencje na przyszły rok, szczególnie związane z ważnymi rocznicami i jubileuszami, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

21. Zespół Wokalno-Instrumentalny zaprasza chętnych do wspólnej służby – śpiewających i instrumentalistów, szczególnie grających na instrumentach smyczkowych i dętych drewnianych. Znajomość nut nie jest konieczna. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Agatą Ogórek tel.: 791 404 814.