1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów. Dziękujemy za ofiary składane podczas zbiórki kwartalnej na organy. Kwestarzom dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.
 2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości odpustowej na naszej Parafii. Szczególną wdzięczność kierujemy do parafialnych Ceremoniarzy i Służby Liturgicznej za troskę o liturgię. Chórowi i Organiście dziękujemy za piękną oprawę muzyczną. Gratulujemy zwycięzcom konkursu biblijnego Szymonowi Zalewskiemu z rodziną i przypominamy o przywileju przygotowania pytań konkursowych na odpust w 2023 roku.
 3. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po godz. 18:00 Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 4. Dziś po każdej Mszy św. ks. Marcin w zakrystii przyjmuje zapisy uczniów klas ósmych szkół podstawowych i licealistów na nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na rok 2023.
 5. Dziś będzie pierwsze Nabożeństwo Październikowe. Serdecznie zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17:15. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą w wybrane dni wraz z Rodziną Różańcową prowadzić Różaniec.
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek, przeniesione święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 7. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla. Po Nowennie, modlitwę do św. Hieronima i błogosławionych Carla i Karoliny, odmawiamy wspólnie by wypraszać, dla nas i bliskich, potrzebne łaski.
 8. We czwartek, po Mszy wieczornej, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30.
 9. O godz. 19:30 we czwartek Wspólnota SNE zaprasza na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 10. Pan Mateusz, nasz organista, we czwartek o godz. 19:00, zaprasza wszystkich obecnych chórzystów, a także osoby, które chciałyby dołączyć do Chóru parafialnego.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do godz. 20:00. O godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach, które zostaną odczytane po Mszy podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończymy o godz. 20:00.
 12. W sobotę 8 października o godz. 10.00 w Kościele Konkatedralnym na Kamionku odbędzie się uroczystość mianowania nowych lektorów i ceremoniarzy. Z naszej wspólnoty dziewięciu ministrantów otrzyma mianowanie na lektorów. Nowy centralny kurs lektorski na rok 2022/2023 rozpocznie się 15.10 o godz. 14:30 w Seminarium Duchownym przy ul. Mehoffera 2 na Tarchominie.
 13. Zbiórki ministrantów i kandydatów odbywają się soboty o godz. 10.00. W tę sobotę, z racji mianowania nowych lektorów, zachęcamy ministrantów do udziału w uroczystości w Konkatedrze, podczas której Biskup udzieli błogosławieństwa nowym lektorom z naszej wspólnoty ministranckiej.
 14. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.
 15. W sobotę o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, będzie konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w październiku mają otrzymać Sakrament Chrztu.
 16. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na cykliczne spotkania w niedzielę po Mszy wieczornej. Spotkania odbywają się w sali domu parafialnego pod opieką duszpasterską ks. Marcina.
 17. W przyszłą niedzielę z racji kolejnej niedzieli organowej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej, w ramach ogłoszeń, Pan Organista dokona podsumowania pierwszego etapu budowy organów. Parafian chętnych do włączenia się w akcję „rodziców chrzestnych” konkretnej piszczałki zapraszamy do kiosku, do Komitetu Budowy Organów.
 18. Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (grupa starsza). Początek spotkania w kościele.
 19. Jest już nowa książka intencji na przyszły rok. Intencje, szczególnie związane z ważnymi rocznicami i jubileuszami w roku 2023, można rezerwować w kancelarii parafialnej.
 20. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy w rozmowie „Dwadzieścia obrazów Boga” przeczytamy min. o najlepszych sposobach na odmawianie Różańca. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie. Jest także Gość Ekstra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce – św. siostrze Faustynie. Polecamy też tygodnik Niedziela, w którym przeczytamy o zwyczajnych i niezwyczajnych kapłanach, którzy są solą ziemi polskiego Kościoła oraz o duszpasterstwie akademickim, które wcale nie jest przeżytkiem. Jest też stały dodatek „Bliżej Życia z Wiarą”. Na regale z prasą są też: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 22. We środę, 12 października, będziemy gościć w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennachio, który jest Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. W tym dniu, w liturgiczne wspomnienie patrona, którego relikwie są w naszym kościele, Ksiądz Arcybiskup o godz. 18:00 będzie przewodniczył Mszy św. ku czci bł. Carla Acutisa, wypraszając potrzebne łaski szczególnie dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Błogosławiony Carlo jest nazywany Bożym influencerem, który umiejętnie korzystał z osiągnięć internetu. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dla dzieci i młodzieży agapa z Księdzem Arcybiskupem. Od najbliższego poniedziałku 3 października, podczas różańca o godz. 17:15, będzie Nowenna przed wspomnieniem bł. Carla Acutisa. Intencje do nowenny można  zgłaszać w zakrystii i kancelarii oraz drogą mailową na adres: parafia@swhieronim.pl. Nowenna będzie również dostępna na parafialnym YouTube.  Będą też do nabycia książki, które mogą być dobrym upominkiem dla młodych, by zachęcić  do odwagi w wyznawaniu wiary i odpowiedzialności w codziennym życiu w duchu bł. Carla.