1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów. Dziękujemy także za ofiary – 2476 zł, złożone tydzień temu, na rzecz Radia Warszawa.
 2. Przeżywamy dziś Odpust parafialny i 20-lecie istnienia parafii. Suma Odpustowa z oprawą muzyczną Chóru Cantate Dei Goriam oraz z wręczeniem dyplomu „Gloria Hieronymum” zasłużonym Parafianom jest o godz. 10.00. Po Mszy zapraszamy na tort. Na Mszy św. o godz. 11:30 kandydaci do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy z racji odpustu będą słodkości dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na 30 minutowy koncert Olivera Palmera, jedynego na świecie niesłyszącego tenora, laureata nagrody Lodołamacz Specjalny 2021.
 3. Dzięki współpracy z Drukarnią Państwa Grodzickich, dla wszystkich Parafian i Gości, z okazji Odpustu, zostały przygotowane pamiątkowe obrazki z modlitwą do naszego Patrona. Ministranci będą je rozdawać przy wyjściu z kościoła. Na odwrocie obrazka znajdziemy informację dot. audycji o naszej parafii w Radiu Warszawa – zachęcamy do słuchania dzisiaj o godz. 20.00.
 4. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać tzw. rodzicami chrzestnymi dla piszczałek organowych. Do wyboru są 4 różne wielkości. Każda piszczałka jest dodatkowo opisana w księdze ofiarodawców imiennym certyfikatem.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we środę wspomnienie św. Wacława, męczennika, we czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 6. Przez cały tydzień, nasza parafia była bohaterką audycji Przystanek Parafia w Radiu Warszawa. Zachęcamy do słuchania audycji podsumowującej to wydarzenie, dziś o godz. o 20:00, na 106,2 FM.
 7. Zachęcamy również o godz. o godz. 21:30, do włączenia się we wspólną modlitwę. Na antenie radia będzie Różaniec, prowadzony ze studia, przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii. Do wspólnej modlitwy można dołączyć dzwoniąc na numer podawany podczas audycji na żywo.
 8. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla. Po Nowennie, modlitwę do św. Hieronima i błogosławionych Carla i Karoliny, odmawiamy wspólnie, by wypraszać, dla nas i bliskich, potrzebne łaski.
 9. W środę, w sali domu parafialnego o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net. Zapraszamy wszystkich ojców, zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i zatroskanych o wychowanie swoich dzieci.
 10. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecali dobremu Bogu noszących imiona Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Intencje dziękczynne i prośby m na Mszę zbiorową można zamawiać w zakrystii. Ze względu na obchodzone w tym dniu w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej, liturgicznie wspomnienie Archaniołów w naszej diecezji będzie obchodzone w poniedziałek 3 października.
 11. We czwartek, po Mszy wieczornej, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30. O godzinie 19:30 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
 12. W I sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się pod krzyżem przy ul. Fabrycznej (informacje na ten temat są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła). W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska. Po Mszy wieczornej w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej.
 13. Od najbliższej soboty rozpoczną się Nabożeństwo Październikowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na to nabożeństwo, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. Dzieci będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić Różaniec.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po godz. 18:00 Nieszpory Eucharystyczne.
 15. Za tydzień po Mszach św. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i licealiści, będą mogli zapisać się na nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na rok 2023. Zapisy u ks. Marcina.
 16. Zapowiadamy, że we środę, 12 października, będziemy gościć w naszej parafii Ks. Abpa Salvatore Pennachio, który jest Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. W tym dniu Ksiądz Arcybiskup o godz. 18:00 będzie przewodniczył Mszy św. ku czci bł. Carla Acutisa, w liturgiczne wspomnienie patrona, którego relikwie są w naszym kościele, wypraszając potrzebne łaski szczególnie dla dzieci i młodzieży. Błogosławiony Carlo jest nazywany Bożym influencerem, który umiejętnie korzystał z osiągnięć internetu.
 17. Od 3 października, podczas różańca o godz. 17:15, będzie Nowenna przed wspomnieniem bł. Carla Acutisa. Intencje do nowenny można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Dlaczego porzucają wiarę?” W dzisiejszym wydaniu znajdziemy szczegółowe opracowanie tego tematu na podstawie badań przeprowadzonych w Polsce przez CBOS. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Polecamy też tygodnik Jest numer bieżący i z poprzedniego tygodnia. W tym tygodniu tematem wiodącym jest angelologia, czyli nauka o Aniołach i Archaniołach, którzy chronią, ratują, prowadzą, zwiastują i strzegą. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż.
 19. Trwa nabór do 44 Warszawskiej Drużyny Harcerzy „Stanica”. Wszystkich zainteresowanych harcerstwem i surwiwalem chłopców w klasach 5 i 6 zapraszamy do zapisów. Organizacja działa na terenie Starej Miłosnej. Szczegóły w ulotkach w kruchcie kościoła.