1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Środków Przekazu. Przed kościołem po wszystkich Mszach Świętych odbywa się kwesta na rzecz Radia Warszawa, można nabyć torby cegiełki lub złożyć ofiarę umożliwiającą funkcjonowanie diecezjalnej rozgłośni.

3. Dzieci klas 3 wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. o godz. 16:00, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne.

4. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać tzw. rodzicami chrzestnymi dla piszczałek organowych. Do wyboru są 4 różne wielkości. Każda piszczałka jest dodatkowo opisana w księdze ofiarodawców imiennym certyfikatem.

5. Zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. trwają jeszcze tylko dziś do ostatniej Mszy.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek wspomn. św. Pio z Pietreliciny, prezbitera.

7. Prze cały tydzień, od 19 do 25 września, nasza parafia będzie bohaterką audycji Przystanek Parafia w Radiu Warszawa na 106,2 FM. Zachęcamy do słuchania audycji o godz. 14:20 a w niedzielę 25 września dodatkowo także o 20:00. Od jutra do niedzieli włącznie, o godz. 21:30, na antenie radia, będzie Różaniec prowadzony ze studia przez przedstawicieli naszej parafii. Do wspólnej modlitwy można dołączyć dzwoniąc na numer podawany podczas audycji na żywo.

8. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby, szczególnie o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Na internetowej stronie parafialnej, jest tzw. skrzynka na listy do św. Józefa. Zachęcamy do korzystania.

9. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla. Po Nowennie, modlitwę do św. Hieronima i błogosławionych Carla i Karoliny, odmawiamy wspólnie, by wypraszać, dla nas i bliskich, potrzebne łaski.

10. W środę, w sali domu parafialnego o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net.

12. We czwartek, jak każdego 22 dnia miesiąca, będziemy  modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Po Mszy św. w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie chorągwi św. Hieronima Rycerzy św. Jana Pawła  II.

13. We czwartek, po Mszy wieczornej, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30.  Po adoracji Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.

14. Chór parafialny zaprasza na próbę we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust parafialny. Suma Odpustowa z oprawą muzyczną Chóru Cantate Dei Gloriam oraz z wręczeniem nagród św. Hieronima zasłużonym Parafianom będzie o godz. 10.00.

16. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce. Po Mszy z racji odpustu będą słodkości dla dzieci.

17. Z racji odpustu po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na 30 minutowy koncert Olivera Palmera, jedynego na świecie niesłyszącego tenora, laureata nagrody Lodołamacz Specjalny 2021.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Czemu służą media?” W dzisiejszym wydaniu przeczytamy też o umiarkowaniu jako jednej z cnót chrześcijaństwa, jest też ciekawy wywiad z Martą Piasecką, która daje świadectwo swojej wiary. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie: Czy łzy mogą być modlitwą?, jest też wywiad z prefektem Dykasterii Nauki Wiary o wierze we współczesnym, zlaicyzowanym świecie. W numerze znajduje się także kolejna płyta z Biblią Audio. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż.

19. Rozpoczyna się  nabór do 44 Warszawskiej Drużyny Harcerzy „Stanica” imienia Króla Kazimierza III Wielkiego. Wszystkich zainteresowanych harcerstwem i surwiwalem chłopców w klasach 5 i 6 zapraszamy do zapisów. Organizacja działa na terenie Starej Miłosnej. Szczegóły w ulotkach w kruchcie kościoła.

20. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do środy włącznie. Można przesyłać je drogą mailową lub składać osobiście w zakrystii lub kancelarii. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę podczas Sumy odpustowej o godz. 10:00.