1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i złożone dziś na tacę przeznaczone na budowę organów.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich i nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież oraz wychowawców. Hasłem tegorocznego, XII Tygodnia Wychowania, który będzie trwał do 17 września 2022 roku, są słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Najlepszym Wychowawcą jest Jezus. Może nim być także każdy rodzic, nauczyciel, katecheta, duszpasterz, każdy, kto nauczy się od Jezusa patrzenia z miłością. Podczas tego tygodnia towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku. Święty abp Józef Bilczewski, który w swym nauczaniu wiele miejsca poświęcił wychowaniu dzieci i młodzieży, nie miał wątpliwości, że warunkiem owocnego wychowania jest poświęcenie dla wychowanków czasu, zdolności i sił. Tak ofiarne podejście do wypełniania misji nauczyciela – wychowawcy jest możliwe tylko wtedy, gdy podchodzi się do tego zadania z miłością. Pierwszymi nauczycielami i wychowawcami są rodzice oraz najbliżsi: babcie i dziadkowie, a nawet starsze rodzeństwo. Ogarnijmy więc w czasie tego tygodnia naszą modlitwą wszystkich, którym bliskie jest, pełne poświęcenia, kształtowanie wrażliwych sumień i szlachetnych charakterów: w niedzielę – Ojciec; w poniedziałek – Rodzeństwo; we wtorek – Matka; we środę – Małżonkowie; we czwartek – Dziadkowie; w piątek – Teściowie; w sobotę – Dziecko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w powyższych intencjach podczas każdej Mszy Świętej.
 3. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać tzw. rodzicami chrzestnymi dla piszczałek organowych. Do wyboru są 4 różne wielkości. Każda piszczałka jest dodatkowo opisana w księdze ofiarodawców imiennym certyfikatem. Na tablicy pod chórem są zaprezentowane zdjęcia z wakacyjnego konkursu.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek wspomnienie św. męczenników papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, w sobotę wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
 5. W poniedziałek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbywają się Katechezy dla Narzeczonych.
 6. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima oraz bł. Karoliny i bł. Carla. Po Nowennie, modlitwę do św. Hieronima i błogosławionych Carla i Karoliny, odmawiamy wspólnie, by wypraszać, dla nas i bliskich, potrzebne łaski. Msza św. będzie wg formularza Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Początki święta związane są z odnalezieniem przez św. Helenę relikwii krzyża na początku IV wieku i poświęceniem w Jerozolimie bazyliki ku jego czci w 335 r. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.
 7. We czwartek po Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30. O godzinie 19:30 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
 8. Chór parafialny zaprasza na próbę we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00, zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne.
 10. Rozpoczęliśmy zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Wylot z Warszawy planowany jest na 23 lipca, powrót 8 sierpnia. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina. Zapisy trwać będą do przyszłej niedzieli włącznie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Jak wychowywać do wiary?” W dzisiejszym wydaniu jest też wywiad z naszym księdzem Mariuszem Wedziukiem, dyrektorem Radia Warszawa. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo ciekawe rozważania na temat: czy chrześcijanie mają nadstawiać drugi policzek bez względu na to czy oskarżenia są sprawiedliwe? W Niedzieli jest szerokie opracowanie tematu uzależnienia dzieci od smartfonów i gier komputerowych. We wszystkich tygodnikach znajdziemy  „Poradnik dla rodziców” jak chronić dzieci przed niebezpieczeństwami w wirtualnej sieci. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.
 12. Za tydzień przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu, która jest również świętem Radia Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej. Po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będą rozdawane ramówki z programem a także prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby-cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi. Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z radiowarszawa.com.pl. W jej programie usłyszymy informacje lokalne, pogodną muzykę, modlitwę, lekturę Pisma Świętego z komentarzami, ciepłe głosy prezenterów, dobry humor, audycje na ważne tematy.