1. Bóg zapłać za wpłaty na konto oraz ofiary składane na kościół i na budowę organów.
 2. Dziś ostatnia niedziela wakacji i jeszcze tyko dziś obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. Od 4 września powracamy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych: o godz. 8:00, a po Mszy Godzinki, o godz.10:00 – Suma, o godz. 11:30 Msza z udziałem dzieci, o godz. 13:00 Msza podczas której w 2 i 3 niedzielę miesiąca są chrzty i wieczorna Msza o godz. 18:00, szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka ofiar na leczenie 2-letniego Franciszka Winiarczyka. Chłopiec ma rozległy nowotwór rdzenia mózgu, konieczna jest kosztowna operacja. Zachęcamy do wsparcia małego Frania.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 5. Witamy dziś alumna Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji kleryka Mikołaja Lipskiego, który rozpoczyna w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską i katechetyczną. Przyjmijmy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i otoczmy modlitwą.
 6. Od 1 września będzie zamieszkiwał w naszej parafii i pomagał duszpastersko ks. Dariusz Pater, dr hab. nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Personalizmu Chrześcijańskiego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, bioetyk, psychoonkolog współpracujący ze Szpitalem Ginekologiczno-Położniczym w Warszawie oraz z Ośrodkiem Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Jaktorowie. W związku z powiększenie stanu liczebnego kapłanów naszej parafii pojawia się możliwość dodatkowych intencji szczególnie podczas Mszy porannych. Zainteresowanych wolnymi intencjami, zapraszamy do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio po Mszy do zakrystii.
 7. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla.
 8. We czwartek przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, podczas każdej Mszy św. będziemy modlili się za Poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 9. Młodzieży i wszystkim dzieciom, rozpoczynającym w tym tygodniu nowy rok szkolny, życzymy obfitości darów Ducha Świętego i wytrwałości w nauce. W tej intencji oraz za wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników naszych szkół będziemy się modlić na rozpoczęcie roku szkolnego we czwartek podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 8:00. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
 11. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do godz. 20:00. O godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach, które zostaną odczytane po Mszy podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończymy o godz. 20:00.
 12. W I piątek zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pojednania w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dzieci, które w maju przyjęły I Komunię Świętą zachęcamy do podjęcia praktyki Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Na stolikach za ławkami będą wyłożone indeksy pierwszopiątkowe. Przypominamy, że istotą praktyki I Piątków, zgodnie ze słowami Pana Jezusa, który objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque jest Komunia Święta wynagradzająca przyjęta w tym dniu podczas Mszy św., dlatego indeks przed spowiedzią należy przekazać księdzu w konfesjonale i odebrać po Mszy św. ze stolika za ławkami.
 13. W I sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się pod krzyżem przy ul. Fabrycznej (informacje na ten temat są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła). W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska. Po Mszy wieczornej w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej.
 14. Pierwsze po wakacjach zebranie kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę 3 września o 10:00 w sali domu parafialnego. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” pierwszą próbę będzie miał 17 września.
 15. Strażacy ochotnicy z naszej dzielnicy, zapraszają 4 września, na Dzień Otwarty w strażnicy OSP Wesoła, przy ul. 1 Praskiego Pułku w godz. 10:00-14:00.
 16. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła Parafialnego Zespołu Caritas.
 17. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:30.
 18. Za tydzień, z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.
 19. Po Nieszporach odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 20. Zapowiadamy, że w poniedziałek 5 września o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, rozpoczną się Katechezy dla Narzeczonych. Zapraszamy chętnych, którzy w najbliższych miesiącach planują ślub. Kolejna edycja katechez będzie dopiero na wiosnę.
 21. We wtorek 6 września o godz. 19:00 odbędzie się zebranie katechetów i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy w związku z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej polecamy bardzo ciekawą refleksję redaktora naczelnego: „Dlaczego wciąż przegrywamy?” oraz informacje o zawikłanej historii reparacji wojennych. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o tym, jak patrzeć na cudowną Ikonę Jasnogórską, żeby zobaczyć to co najważniejsze oraz o tym dlaczego w ogóle modlimy się przed wizerunkami i figurami Jezusa, Maryi i Świętych. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Staś.