1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów.
  2. Polecamy modlitwom wszystkich parafian ks. Czarka, który kolejny raz w ostatnich dniach trafił do szpitala.
  3. Z racji kolejnej niedzieli organowej ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na budowę organów.
  4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej głównej patronki naszej diecezji. Jest to również dzień obchodów 102 rocz. Bitwy Warszawskiej, „Cudu na Wisłą”. Msze Święte w tym dniu będą odbywały się w naszym kościele jak w każdą niedzielę wg porządku wakacyjnego. Zgodnie z tradycją w tym dniu święcimy wianki z ziół i kwiatów. Obrzęd ten odbędzie się po każdej Mszy św. Wianki oraz bukiety kwiatów i ziół będzie można nabyć również przed kościołem.
  5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  6. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży oraz naszych rodzin.
  7. We środę przypada dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego. W modlitwach polecajmy pasterza naszej diecezji opiece Matki Bożej i wstawiennictwu świętego Patrona.
  8. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby, szczególnie o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Na internetowej stronie parafialnej, jest tzw. skrzynka na listy do św. Józefa. Zachęcamy do korzystania.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę z historykiem wojskowości pt. „Cud, który zatrzymał Rosję” o znaczeniu Bitwy Warszawskiej dla historii Europy. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł „Kierunkowskaz na codzienność” o zamordowanej w Boliwii Helenie Kmieć. Z nowym numerem są też kolejne płyty Biblii Audio z księgą Hioba, księgą Psalmów i księgą Mądrości. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie
  10. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym: wykonaj samodzielnie zdjęcie organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów. Prześlij je e-mailem na adres organyhieronim@gmail.comz informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat, a także zgodą na publikację zdjęcia i opisu na stronach Facebooka parafii facebook.com/parafia.sw.Hieronim i organów w naszym kościele www.facebook.com/OrganyHieronim. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia.
  11. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Matki Kościoła na Jasną Górę. Jest to jedyna pielgrzyma z Warszawy, która udaje się na Uroczystość MB Częstochowskiej 26.08. Początek 16.08.2022 w Konkatedrze na Kamionku o 6.00. Zapisy będą odbywały się 7, 14 i 15 sierpnia (ul. Grochowska 365 w Warszawie) w godzinach 17.00-19.00. Jest też możliwość rejestracji przez Internet. Szczegółowe informacje na stronie www.pielgrzymkapomocnikow.pl.