1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów.
 2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.
 3. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie litania do Najświętszego Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we środę wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży oraz naszych rodzin.
 6. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Nabożeństwo Fatimskie i procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej.
 7. 13 sierpnia przypada 1 rocznica śmierci śp. Arcybiskupa Henryka Hosera, w latach 2008-2017 biskupa warszawsko-praskiego. Polecajmy go w naszych modlitwach Miłosiernemu Bogu.
 8. W przyszłą niedzielę z racji kolejnej niedzieli organowej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.
 9. W tym roku, 15 sierpnia obchodzimy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej “Cudu nad Wisłą”. Zapraszamy do udziału w uroczystościach, które tak jak w latach ubiegłych odbędą się w dniach 13-15 sierpnia na Kamionku, w Ossowie oraz Radzyminie. Szczegółowy program podany jest na ostatniej stronie gazetki i internetowej stronie www.diecezja.waw.pl.
 10. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji. Polecamy też modlitwom i opiece Matki Bożej wszystkich pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad z dyrektorem Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego pt.: „Zdumienie wszechświatem”, o tym, że nauki przyrodnicze nie stoją w kontrze do wiary. W dzisiejszym wydaniu jest też wspomnienie o śp. księdzu arcybiskupie Henryku Hoserze i powstałej fundacji jego imienia „Familiaris laetitia”. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów min.: o powstającym w Okopach muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o siostrze zakonnej która była żołnierzem marines, o niezwykłych, znanych i nieznanych świętych i błogosławionych, których będziemy wspominali w liturgii rozpoczętego tygodnia oraz o ustanowionych przez Sejm na rok 2023 patronach. W tygodniku Niedziela z okazji 31 rocznicy śmierci męczeńskiej błogosławionych franciszkanów o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, w artykule pt.: „Siła napędowa”, przeczytamy o przesłaniu, jakie po sobie zostawili męczennicy z Peru oraz o łaskach otrzymywanych za ich pośrednictwem. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.
 12. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym: wykonaj samodzielnie zdjęcie organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów. Prześlij je e-mailem na adres organyhieronim@gmail.comz informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat, a także zgodą na publikację zdjęcia i opisu na stronach Facebooka parafii facebook.com/parafia.sw.Hieronim i organów w naszym kościele www.facebook.com/OrganyHieronim. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia.