1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów.
  2. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony w minionym roku przez Papieża Franciszka. Obchody tego dnia związane są z liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny dziadków Pana Jezusa, które w tym roku przypada w najbliższy wtorek.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  4. We wtorek, z racji wspomnienia św. Joachima i Anny o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji babć i dziadków. Intencje dziękczynne i prośby oraz za zmarłych dziadków można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
  5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin.
  6. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedzielę o 18:20.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę z o. Józefem Augustynem o znaczeniu relacji międzypokoleniowych dla przekazywania wiary oraz porady jak nie dać się okraść i nie narażać na niepotrzebne nieszczęścia w czasie wakacji. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o młodych: czego przeraźliwie się boją, za czym tęsknią, jak głosić im ewangelię? W tygodniku Niedziela polecamy refleksje na temat doświadczenia i mądrości seniorów, które są skarbem dla kolejnych pokoleń. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie oraz dla dzieci Anioł Stróż.
  8. Polecamy weekendową dwudniową pieszą pielgrzymkę z Warszawy do Ostrówka. Informacje o zapisach są w gazetce i na plakacie w kruchcie kościoła.