Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół a także za ofiary na budowę organów oraz wsparcie ofiar wojny na Ukrainie. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji święcenia pojazdów.

Po Mszy św. o godz. 13:00, zapraszamy  serdecznie wszystkich parafian na ostatni przed wakacjami koncert organowy. Wykonawcą będzie  student Uniwerytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz absolwent Muzykologii na UKSW Rafał Grabiszewski. W programie muzyka polska. Usłyszymy 4 dzieła, w tym improwizacje na tematy “Bogurodzicy” i “Święty Boże”.  Czas trwania koncertu  – 25 min.

Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po litanii młodzież z KSM–u spotyka się na podsumowaniu rocznej pracy.

Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej modlitwy o pokój na Ukrainie. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim, prosimy by przekazywać je innym, również gościom z Ukrainy.

W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we środę  Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

We wtorek po nabożeństwie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, do godziny 19:30.

We środę, z racji uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecali Bogu solenizantów noszących imiona świętych Patronów. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę.

Do czwartku włącznie, odbywać się będą nabożeństwa czerwcowe, na które serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I Piątek miesiąca o godz. 9:00 ksiądz Marcin odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację.

Adorację zakończymy o 20:00 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Pamiętajmy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia Święta wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.

W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska.

Przypominamy, że spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jest w godz. 17:00 – 20:00. Ks. Czarek spowiada w godz.: 17:00 – 18:30. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.

Od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00. W dni powszednie, bez zmian, o godz. 7:00 i 18:00.

Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczymy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna we środy 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w soboty w godz. 9:00-10:00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad z dyr. Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim, który przedstawia bilans udzielonej w ostatnich miesiącach pomocy. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia DPSów. Jest też ciekawa lista obowiązkowych lektur na wakacje.  Na regale z prasą są jeszcze czerwcowe numery miesięczników Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie.