1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół a także za ofiary na budowę organów oraz wsparcie ofiar wojny na Ukrainie.
 2. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na koncert organowy. Wykonawcą będzie młody utalentowany student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Władysław Widłak. W programie m.in. muzyka francuska i niemiecka.
 4. Polecamy modlitwom parafian Ks. Czarka, który wczoraj obchodził 34 rocz. święceń oraz wszystkich naszych księży, którzy w tym tygodniu będą obchodzili rocznice przyjęcia Sakramentu Święceń: Ks. Proboszcza (24 rocznica – święcony 30.05.1998 r.), Ks. Mariusza (17 rocznica – święcony 4.06.2005 r.) i Ks. Marcina (1 rocznica – święcony 5.06.2021 r.).
 5. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią loretańską do Matki Bożej.
 6. Po litanii młodzież z KSM-u zaprasza na spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 7. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej modlitwy o pokój na Ukrainie. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim, prosimy by przekazywać je innym, również gościom z Ukrainy.
 8. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek przeżywamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we środę wspomnienie św. Justyna męczennika, w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 9. We wtorek będzie ostatnie nabożeństwo majowe, po nabożeństwie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.
 10. We wtorek 31 maja o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 11. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. W piątek księża udadzą się do chorych z sakramentami. Od 17:00 będzie spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w Wypominkach, a po nabożeństwie będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.
 13. W sobotę o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Początek modlitwy pod krzyżem przy ul. Fabrycznej. O godz. 17:00 w kościele będzie nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej.
 14. W najbliższą sobotę w konkatedrze na Kamionku biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu święceń sześciu diakonom. Wśród przyszłych neoprezbiterów jest dk. Paweł Szmytkowski, pochodzący ze Starej Miłosny, który w niedzielę 5 czerwca o godz. 12:30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawi Msze prymicyjną.
 15. Od zeszłego piątku do soboty włącznie, po nabożeństwie czerwcowym odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego,
 16. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę na próbę w sali domu parafialnego o godz. 10:00.
 17. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, przedłużymy naszą radość uwielbieniem Pan Boga przez śpiew i modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 18. Za tydzień, po pięćdziesięciu dniach okresu wielkanocnego, będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obchodami Pięćdziesiątnicy kończy się również okres Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje wszystkich katolików III przykazanie kościelne.
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły o bł. Prymasie Wyszyńskim, którego liturgiczne wspomnienie po raz pierwszy obchodzimy w tym roku. Natomiast ks. Józef Kloch, dawny rzecznik episkopatu, podpowiada jak sobie radzić z dezinformacją, botami, trolami i fake newsami w przestrzeni medialnej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa, jest też ciekawy artykuł zatytułowany „Niezłe ziółka”, opisujący jacy w dzieciństwie byli dzisiejsi wielcy świeci.
 20. Na regale z prasą są jeszcze ostatnie majowe egzemplarze Miłujcie się, Tak Rodzinie i Rycerz Niepokalanej oraz Anioł Stróż dla dzieci.
 21. Ze względu na pielgrzymki i święcenia kapłańskie kancelaria parafialna w soboty: 4, 11 i 18 czerwca będzie nieczynna.