1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie seminarium naszej diecezji, a także ofiary na budowę organów oraz wsparcie ofiar wojny na Ukrainie.
 2. Dziękujemy Katechetkom, Ceremoniarzom, Chórkowi „Iskierki Miłości”, Organiście, Kościelnemu i wszystkim, którzy pomogli zorganizować, wczoraj i w minioną sobotę, Uroczystość I Komunii Świętej. Rodzicom dzieci dziękujemy porządki w kościele i za dary ołtarza: tron pod monstrancję, ampułki i patenę na hostie.
 3. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią loretańską do Matki Bożej.
 4. Po nabożeństwie majowym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w kościele, później odbędą się spotkania w grupach.
 5. Po litanii młodzież z KSM-u zaprasza na spotkanie integracyjne.
 6. Zachęcamy do modlitwy o zaprzestania zbrodniczych działań wojennych i o pokój na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim, prosimy by przekazywać je innym zarówno uchodźcom z Ukrainy.
 7. „Rodziców chrzestnych” chcących ofiarować piszczałkę zapraszamy do stoiska Komitetu Budowy Organów.
 8. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek przeżywamy wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych, we czwartek wspomnienie Św. Filipa Neri, prezbitera.
 9. We wtorek, po nabożeństwie majowym wspólnota Dorosłych Ruchu Światło – Życie zaprasza adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.
 10. We środę, 25 maja, o godzinie 19.00, Klub Ojców Tato.Net zaprasza na spotkanie z Panem Maciejem Tryburcym zatytułowane „Jak zachęcić młodych do powrotu do kościoła?”. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wychowaniem dzieci i młodzieży.
 11. W dniach 27-29 maja młodzież z KSM-u z ks. Marcinem wyjeżdża na spływ kajakowy Pilicą. Życzymy dobrej pogody.
 12. W sobotę zapraszamy na zbiórkę dla kandydatów o godz. 10:00 z sali pod zakrystią, wejście od strony plebanii. Tego dnia nie będzie zajęć sportowych. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę na próbę w sali domu parafialnego o godz. 10:00.
 13. W najbliższą sobotę, po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe odbędzie się przed figurką Matki Bożej lub w kościele (w zależności od pogody).
 14. Za tydzień 29 maja po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na koncert organowy. Wykonawcą będzie młody utalentowany student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Władysław Widłak. W programie m.in. muzyka francuska i niemiecka.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy można przeczytać ciekawy artykuł o macierzyństwie pt. „Mama w akcji”. W Gościu Niedzielnym warto zapoznać się z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą swemu przywódcy. Na regale z prasą są jeszcze ostatnie egzemplarze Miłujcie się, Tak Rodzinie i Rycerz Niepokalanej oraz Anioł Stróż dla dzieci.
 16. Zapowiadamy, że we wtorek 31 maja o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 17. W dniach 3-4 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy u ks. Proboszcza po Mszy św. w zakrystii.