1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na nasz kościół, a także ofiary na budowę organów oraz wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczymy na utrzymanie seminarium naszej diecezji.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 17:00 na specjalną procesję różańcową z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła. Będziemy się modlić za polskie rodziny, by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, o ochronę młodzieży przed utratą wiary, za dzieci komunijne, o udoskonalenie prawa, by chroniło życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o świętość kapłanów i Pasterzy Kościoła. Modlitwę zakończymy w kościele odmawiając Akt Zawierzenia Polski Miłosierdziu Bożemu. Centralna warszawska procesja różańcowa w intencji Ojczyzny wyruszy o godz. 15:00 z sanktuarium św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski, przy ul. Rakowieckiej. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 3. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią loretańską do Matki Bożej. Po litanii młodzież z KSM-u zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 4. Zachęcamy do modlitwy o zaprzestania zbrodniczych działań wojennych i o pokój na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim, prosimy by przekazywać je innym zarówno uchodźcom z Ukrainy jak i naszym rodakom by się modlili o nowy cud nad Dnieprem za przyczyną Matki Bożej.
 5. W poniedziałek w liturgii przeżywamy uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 6. W poniedziałek i środę po nabożeństwach majowych odbędą się próby komunijne dla dzieci z SP 385. Pierwsza spowiedź odbędzie się we czwartek i piątek po nabożeństwie majowym.
 7. We wtorek, po nabożeństwie majowym wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
 8. W piątek po nabożeństwie majowym, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 9. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka kandydatów i ministrantów. Ze względu na Komunię nie będzie tego dnia zajęć sportowych. Schola „Iskierki Miłości” spotykają się o godz. 11:45 w kościele.
 10. W sobotę dzieci z klas trzecich, ze szkoły podstawowej 385, na Mszy świętej o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwom, by wszyscy wzrastali w miłości i wierności Panu Jezusowi.
 11. W najbliższą sobotę, po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe odbędzie się przed figurką Matki Bożej, przy plebanii w ogrodzie.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w kościele, później odbędą się spotkania w grupach.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy poruszone zostały różne zagadnienia dotyczące przygotowania, organizowania i przeżywiania ważnego wydarzenia jakim jest I Komunia Święta dzieci. Są też cenne wskazówki dla rodziców, co zrobić by małe dziecko wytrzymało w kościele więcej niż 20 min. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w którym zrodziło się, dojrzewało i realizowało się jego powołanie. W tygodnik Niedziela, polecamy temat numeru „Wiara w sieci” o szansach i zagrożeniach internetu dla wiary i życia duchowego.
 14. W dniach 3-4 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Zapisy u ks. Proboszcza po Mszy św. w zakrystii.
 15. Zachęcamy do obejrzenia filmów: „Bóg”, opowiadający o potrzebie należnej czci dla Chrystusa w Eucharystii oraz „Powołany”, który jest opowieścią o miłości i mocy Bożej przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Polecamy też spot przygotowany przez kleryków „Jest takie miejsce” zapraszający na cotygodniową Mszę św. w jez. łacińskim i śpiewem gregoriańskim.