1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane do puszek na działalność Cartias, a także ofiary na budowę organów oraz wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie.
 2. Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy kwartalne modlitwy o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy, szczególnie każdego 7 dnia miesiąca, o modlitwie za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, by nigdy nam nie zabrakło księży do głoszenia ewangelii i sprawowania sakramentów.
 3. W naszej parafii dziś kolejna niedziela organowa, Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.
 4. Dziś o godzinie 15:00 w domu parafialny odbędą się kolejne zajęcia kursu lektorskiego.
 5. W ramach inicjatywy „Kawiarenka dialogowa małżonków” zapraszamy dziś o godz. 15:00 na spotkanie dla małżeństw w sali pod zakrystią.
 6. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią do Matki Bożej.
 7. Po litanii młodzież z KSM-u zaprasza na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 8. Zachęcamy do modlitwy osobistej o zaprzestania zbrodniczych działań wojennych i o pokój na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego  przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim.
 9. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski, a w sobotę uroczystość NMP Łaskawej Patronki Stolicy.
 10. W poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie.
 11. We wtorek i środę po nabożeństwach majowych odbędą się próby komunijne dla dzieci z SP 353. Pierwsza spowiedź odbędzie się we czwartek i piątek po nabożeństwie majowym.
 12. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka kandydatów i ministrantów. Ze względu na Komunię nie będzie tego dnia zajęć sportowych. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę o godz. 10:00.
 13. W sobotę dzieci z klas trzecich, ze szkoły podstawowej 353, na Mszy świętej o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwom by wszyscy wzrastali w miłości i wierności Panu Jezusowi.
 14. W najbliższą sobotę, po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo majowe będzie przy kapliczce w lesie.
 15. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczymy na utrzymanie seminarium naszej diecezji.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o postrzeganiu księży przez świeckich w rozmowie z psychologiem Agatą Rusak zatytułowanej „Ksiądz w oczach wiernych”. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o wpływie wojny na Ukrainie na zasoby żywności w Europie. Do numeru dołączona jest także kolejna płyta z Biblią Audio. Tygodnik Niedziela, w dodatku ABC wiary porusza kwestię rozmowy z Bogiem, a szczególnie odpowiedzi na pytanie jak słuchać tego co mówi Bóg.
 17. Zachęcamy do obejrzenia filmów: „Bóg”, opowiadający o potrzebie należnej czci dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz „Powołany”, który jest opowieścią o miłości i mocy Bożej przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Polecamy też spot przygotowany przez kleryków seminarium warszawskiego: „Jest takie miejsce” zapraszający na cotygodniową Mszę św. w jez. łacińskim i śpiewem gregoriańskim. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie internetowej You Tube.
 18. W katedrze warszawsko-praskiej 9 maja rozpocznie się kolejne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00. Kurs potrwa do 20 czerwca. Następny i ostatni w tym roku kurs przygotowawczy będzie dopiero 9 września. Informacje w zakrystii i kancelarii.
 19. W sobotę 11 czerwca w Sanktuarium maryjnym w Loretto (k. Wyszkowa) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Zapisy (do 14 maja) u ks. Marcina.