1) Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i na budowę organów oraz wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie.

2) Dziś, już po raz szósty obchodzimy Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny, który potrwa do 7 maja. Tematem tegorocznych obchodów są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, które będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Łukasza.

3) W nawie bocznej, przy ołtarzu św. Hieronima, został zawieszony obraz, kopia dzieła „Czterej Ojcowie Kościoła pochyleni nad Biblią” słynnego malarza Jacoba Jordaensa. W gazetce zamieszczony został szczegółowy opis symboliki i przesłania obrazu. Zachęcamy do zapoznania się z samym dziełem i informacjami na str. 4 gazetki parafialnej.

4) Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez naszą parafialną Caritas.

5) Po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Majowe z litanią do Matki Bożej.

6) Zachęcamy do modlitwy osobistej o zaprzestania zbrodniczych działań wojennych i o pokój na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim.

7) W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, we środę wspomnienie św. Florian, patrona diecezji warszawsko-praskiej, w piątek święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

8) W poniedziałek w naszej ojczyźnie obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania w tym dniu flagi na swoich posesjach i w oknach mieszkań. Flagę można nabyć u ministrantów.

9) We wtorek, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski Msze w naszym kościele będą odprawione wg porządku niedzielnego.

10) W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. W piątek udadzą się do chorych z sakramentami. Od 17:00 będzie spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w Wypominkach, a po majowym będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.

11) W sobotę o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Początek modlitwy pod krzyżem przy ul. Fabrycznej. O godz. 17:00 w kościele nabożeństwo wynagradzające.

12) W sobotę 7 maja wspólnota Ruchu Światło-Życie organizuje pielgrzymkę do Loretto. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy tylko dziś u ks. Marcina w zakrystii.

13) W związku z pielgrzymką nie będzie zbiórki ministrantów.

14) Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane po Mszy św. wieczornej. W soboty nabożeństwa będą odprawiane przy kapliczkach. W najbliższą sobotę nabożeństwo będzie przy kapliczce przed domem parafialnym, a po nim, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

15) W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10:00. dzieci klas 4 będą miały rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców, przygotowująca do tego wydarzenia, będzie we środę i czwartek w godz. 17:30-18:30 i w I piątek miesiąca w godz. 17:00-20:00.

16) Za tydzień przypada kolejna niedziela organowa, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

17) W ramach inicjatywy „kawiarenka dialogowa małżonków” zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 na spotkanie dla małżeństw w sali pod zakrystią. Szczegóły na ulotkach.

18) W poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie.

19) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy co oznacza tytuł Królowa Polski i czy nasza ojczyzna jest szczególnie wyróżniona? W Gościu Niedzielnym znajdziemy wywiad z biskupem Lechowiczem o patriotyzmie młodzieży i postawie chrześcijan wobec wojny na Ukrainie. Tygodnik Niedziela, w nawiązaniu do rozpoczętego tygodnia biblijnego, przypomina znaczenie Pisma Świętego, w dzisiejszym wydaniu można również znaleźć wskazówki, jak modlić się z dziećmi.

20) Zachęcamy do obejrzenia filmów: „Bóg”, opowiadający o potrzebie należnej czci dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz „Powołany”, który jest opowieścią o miłości i mocy Bożej przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Polecamy też spot przygotowany przez kleryków seminarium warszawskiego: „Jest takie miejsce” zapraszający na cotygodniową Mszę św. w jez. łacińskim i śpiewem gregoriańskim. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie internetowej You Tube.

21) W katedrze warszawsko-praskiej 9 maja rozpocznie się kolejne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00. Kurs potrwa do 20 czerwca. Następny i ostatni w tym roku kurs przygotowawczy będzie dopiero 9 września. Informacje w zakrystii i kancelarii.