1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i na budowę organów.
 2. Dziękujemy za pomoc młodzieży z KSM w sprzątaniu Grobu Pańskiego.
 3. Bóg zapłać za wszelką pomoc dla Ukrainy, za podejmowane inicjatywy, za gościnność i przyjęcie uchodźców do swoich domów i wsparcie dla ofiar wojny.
 4. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne diecezjalnej Caritas, która opiekuje się kilkoma tysiącami podopiecznych.
 5. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z odpustem zupełnym, uroczycie celebrowaną w nawie bocznej przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.
 6. Zachęcamy do składania w koszach za ławkami darów na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju. Na stolikach z gazetką są też obrazki z modlitwą do Matki Bożej Zwycięskiej w jez. polskim i ukraińskim.
 7. Jeszcze dziś po Mszy wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Początek spotkania w kościele, później odbędą się zajęcia w grupach.
 8. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek święto św. Marka ewangelisty, we wtorek przypada (przeniesiona z soboty) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 9. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.
 10. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do godz. 19:30. O godz. 19:30 odbędzie się spotkanie wspólnoty SNE w sali domu parafialnego.
 11. Również we wtorek o godz. 18:45. odbędzie się spotkanie Komitetu Budowy Organów.
 12. W najbliższą sobotę ministrantów i lektorów zapraszamy na wycieczkę rowerową w ramach zbiórki i zajęć sportowych – szczegóły i zapisy u ks. Marcina.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą w naszym kościele tradycyjnie odprawiane po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na tę piękną modlitwę Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej.
 14. W przyszłą niedzielę Narodowym Czytaniem Pisma Świętego rozpocznie się Tydzień Biblijny, który potrwa do 7 maja. Tematem tegorocznego Tygodnia są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, które będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Łukasza.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o Polsce, która w ostatnich tygodniach stała się potęgą miłosierdzia w praktyce. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Polecamy też rozmowę z abp. Rysiem o tym czy Bóg jest bardziej sprawiedliwy czy miłosierny, w tygodniku Niedziela polecamy specjalny dodatek „Raport o Miłosierdziu” z informacjami o skali pomocy Kościoła i wiernych dla uchodźców z Ukrainy.
 16. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przykościelnym przy figurze Matki Bożej, od strony ul. Rumiankowej, od poniedziałku do czwartku 28 kwietnia, do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz naszym rodakom posługującym na wschodzie – w Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Na stolikach z naszą gazetką są ulotki ze szczegółowymi informacjami.
 17. Zapowiadamy, że rocznicę I Komunii Świętej dzieci z kl. 4, będziemy przeżywali w naszej parafii w niedzielę 8 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00. Spowiedź dzieci i rodziców, przygotowująca do tego wydarzenia, będzie w I czwartek i I piątek miesiąca.