1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i na budowę organów oraz składane podczas Wielkiego Postu dla ubogich.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i liczne uczestnictwo w ostatniej Drodze Krzyżowej, która w miniony piątek przeszła ulicą Jana Pawła do Krzyża przy ul. Fabrycznej.
 3. Bóg zapłać za wszelką pomoc dla Ukrainy, za podejmowane inicjatywy, za gościnność i przyjęcie uchodźców do swoich domów i wsparcie dla ofiar wojny.
 4. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Spowiedź będzie jeszcze do środy w godz. 17:00-18:00. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19:00. W Wielki Piątek Liturgia Męki z udziałem dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 19:00. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża tradycyjnie będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie od 9:30 do 17:00. U ministrantów za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć wodę świeconą. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20:00 rozpocznie się przy ogniu przed kościołem. Prosimy na Wigilię przynieść świece. Rezurekcja w niedzielę o 6:00. Zachęcamy dziewczęta do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem podczas procesji rezurekcyjnej. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego jest w gazetce i na drzwiach kościoła. Odprawy liturgiczne przed Triduum Paschalnym podane są w gazetce.
 5. Z racji kolejnej niedzieli organowej, ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy na budowę organów. „Rodziców chrzestnych” chcących ofiarować piszczałkę zapraszamy do kiosku do stoiska Komitetu Budowy Organów.
 6. Zachęcamy do składania w koszach za ławkami darów na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Ofiary składane do puszki przy figurze św. Antoniego przeznaczamy na pomoc uchodźcom przybywającym do naszego kraju.
 7. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 8. We wtorek o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem psalmów pokutnych.
 9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek w godz.: 16:00-17:00 i we środę w godz.: 16:00-17:00 i 19:00-20:00.
 10. W piątek, podczas liturgii Męki Pańskiej, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.
 11. W sobotę poświęcenie pokarmów będzie przed kościołem w godz. 9:30-17:00. Ministranci będą też rozprowadzać wodę świeconą.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: we wszystkich tygodnikach znajdziemy wiele cennych pomocy do dobrego przeżycia tych ostatnich dni przed Triduum Paschalnym. Na półkach z prasą znajdziemy również miesięczniki Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.