Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na wsparcie odbudowy domu po pożarze.

Dziękujemy klerykom z Seminarium za przygotowanie nauk rekolekcyjnych oraz katechetom i nauczycielom za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych w szkołach w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelką pomoc dla Ukrainy, za  podejmowane inicjatywy, za gościnność i przyjęcie uchodźców do swoich domów i wsparcie dla ofiar wojny.

Zachęcamy do składania do koszy za ławkami darów na rzecz uchodźców. Caritas diecezjalna i Radio Warszawa organizują akcję paczka dla Ukrainy. Przygotowane kartony wraz z listą rzeczy do spakowania są dostępne w zakrystii. Ofiary składane do puszek po Mszy św. przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

Po Gorzkich Żalach Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na wspólną adorację w kościele do godz. 20.00.

W kiosku jeszcze tylko dziś można zaopatrzyć się w paschaliki i świąteczne świece oraz pomoce do dobrego rachunku sumienia przed spowiedzią.

„Rodziców chrzestnych” chcących ofiarować piszczałkę zapraszamy do kiosku do stoiska Komitetu Budowy Organów.

Dziś w parafii NSPJ rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje. Nasi księża będą pomagali w spowiedzi rekolekcyjnej, z tego powodu do wtorku włącznie nie będzie u nas spowiedzi podczas Mszy, a kancelaria w poniedziałek będzie czynna krócej.

Po każdej Mszy Świętej w tygodniu zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, w intencji zakończenia wojny na Ukrainie, za naszą Ojczyznę i o pokój na całym świecie. Adoracja rano będzie do godz. 8:00, wieczorem do godz. 19:00.

We wtorek i piątek o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem psalmów pokutnych.

Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych ulicami osiedla do Krzyża na JP II (jeśli pogoda będzie sprzyjająca).

Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na próbę w sali domu parafialnego.

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w kościele, w sobotę o godz. 10.00. Jest to obowiązkowa zbiórka przed świętami Wielkanocnymi. Natomiast w godz. 13.00-14.30 odbędą się zajęcia sportowe w sali gimnastycznej SP 353.

10 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, palmy będzie można nabyć przed kościołem. Z racji kolejnej niedzieli organowej, ofiary składane na tacę oraz przy nabywaniu palm przeznaczymy na budowę organów.

Za tydzień po Mszy o godz. 8:00 zapraszamy na wyjątkowe Godzinki o Męce Pańskiej, śpiewane na tradycyjną melodię. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy zachęcamy do artykułu o Apostole Narodów pt.: „Mistyka w życiu – św. Paweł”. W tygodniku Niedziela znajdziemy rozmowę z ordynariuszem lwowskim Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji o grzechu niumiarkowania oraz artykuł o sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo.  Na półkach znajdziemy również miesięczniki Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż.

Zachęcamy rodziny z naszej parafii prowadzące, lub zainteresowane edukację domową do wspólnego dzielenia się swoimi doświadczeniami, w ramach spotkań na terenie parafii. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod nr. tel.: 663 513 199.

Parafia NSPJ i Fundacja IL Canto Magnificat zapraszają dziś o godz. 18:45 na koncert pasyjny Stabat Mater.

Państwo Katarzyna i Marcin Makówka wraz z pięciorgiem dzieci, którzy przez lata mieszkali na terenie naszej parafii, przed kilkoma tygodniami ucierpieli w wyniku pożaru domu. Wsparcie można okazać przez udział w zbiórce na portalu zrzutka.pl/cpscfz. Więcej informacji znajdziemy na parafialnym FB.