1. Bóg zapłać za ofiary na dzieło misyjne „Ad gentes” i wsparcie budowy organów.
 2. Dziękujemy za wszelką pomoc dla Ukrainy, za podejmowane inicjatywy, za gościnność i przyjęcie uchodźców do swoich domów i wsparcie dla ofiar wojny.
 3. Dziś o godz. 17:00 będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, a później różaniec za Ukrainę.
 4. Zachęcamy do składania do koszy za ławkami darów na rzecz uchodźców. Caritas diecezjalna i Radio Warszawa organizują akcję paczka dla Ukrainy. Przygotowane kartony wraz z listą rzeczy do spakowania są dostępne w zakrystii.
 5. Jutro o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią.
 6. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 7. Jeszcze dziś po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Początek w kościele od razu po Gorzkich Żalach.
 8. W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. „Rodziców chrzestnych” chcących ofiarować piszczałkę zapraszamy do kiosku do Komitetu Budowy Organów. W kiosku są już dostępne paschaliki i świąteczne świece.
 9. Po każdej Mszy Świętej w tygodniu zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, w intencji zakończenia wojny na Ukrainie, za naszą Ojczyznę i o pokój na całym świecie. Adoracja rano będzie do godz. 8:00, wieczorem do godz. 19:00.
 10. We środę o godz. 19.00 w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net.
 11. We czwartek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się próba chóru.
 12. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z racji uroczystości będzie dodatkowa Msza święta o godz. 9:00. Tego dnia jest dyspensa od piątkowego postu pod zwykłymi warunkami.
 13. W piątek godz. 17:00 , przed Drogą Krzyżową, w łączności z papieżem Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 14. We wtorek i piątek o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.
 15. W sobotę 26 marca o godz. 13:00, w hali SP. nr 385 odbędzie się międzyparafialny, charytatywny turniej siatkarski „Gramy dla Ukrainy”.  W trakcie turnieju będzie prowadzona zbiórka, a także będą przygotowane niespodzianki przez uczniów szkoły podstawowej. Wszystkich zapraszamy do kibicowania naszej drużynie i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
 16. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 17. Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na próbę w sali domu parafialnego.
 18. Zbiórka ministrantów odbędzie w sobotę o godz. 10.00. Tego dnia, ze względu na turniej nie będzie zajęć sportowych.
 19. W sobotę 26 marca w godz. 11:30-15:30 zapraszamy małżeństwa i narzeczonych na warsztaty dla par zatytułowane: „Emocje i ich wpływ na komunikację”. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć siebie i małżonka, jeśli chcesz unikać konfliktów, jeśli zależy ci na budowaniu relacji z innymi – koniecznie przyjdź! Informacje szczegółowe i zapisy: Anna Hofmann-Delbor 606432757 lub a.hofmann.delbor@gmail.com
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Wszystko zaczyna się w sercu”, ukazujący zależność osobistego nawrócenia i pokoju miedzy ludźmi. W tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł „Prawo kroku ostatecznego” o obronie koniecznej, z punktu widzenia chrześcijańskiej moralności. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy serię „Wielki Post. Droga do wolności”, omawiającą siedem grzechów głównych. Na półkach znajdziemy również miesięczniki Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 21. Zachęcamy rodziny z naszej parafii prowadzące, lub zainteresowane edukację domową do wspólnego dzielenia się swoimi doświadczeniami, w ramach spotkań na terenie parafii. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod nr. tel.: 663 513 199. Planujemy uruchomienie spotkań i zajęć dla dzieci w domu parafialnym.

 

Komunikat Biskupa Romualda Kamińskiego

 

Czcigodni Duszpasterze, Drodzy Diecezjanie,

 

z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję. W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., apeluję o kontynuowanie naszych modlitw. Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Do Diecezjan zwracam się z prośbą o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach. Bardzo ważna jest pomoc nie tylko materialna, ale również duchowa. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieje możliwość uzyskania opieki duszpasterskiej w języku ukraińskim. Informacje na ten temat są dostępne na diecezjalnej stronie internetowej oraz na stronach parafii. Zaprośmy naszych Gości do wspólnej modlitwy. Dziękując za dotychczas okazane wsparcie i solidarność, proszę Wspólnoty parafialne, zgromadzenia zakonne i każdego z Was o nieustawanie w wysiłkach na rzecz naszych Sióstr i Braci, którzy znaleźli się w potrzebie. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa wojna, dlatego nasze działania muszą być roztropne i konsekwentne. Organizujemy także pomoc materialną, którą kierujemy bezpośrednio do potrzebujących na Ukrainie.

Na ten trudny czas zawierzam Kościół lokalny; wszystkich, którzy pomagają, i którzy pomocy potrzebują, naszej patronce Matce Bożej Zwycięskiej.

Z modlitwą i błogosławieństwem

+  Romuald Kamiński – Biskup Warszawsko-Praski