1. Bóg zapłać za piękne i budujące uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych. Nauki rekolekcyjne, są dostępne do odsłuchania w internecie na naszej stronie parafialnej i parafialnym kanale Youtube. Zachęcamy do częstego odmawiania przy figurze, szczególnie w tych dniach, modlitwy do Świętego Michała Archanioła, który jest również patronem Ukrainy.

2. Dziękujemy za wszelką pomoc dla Ukrainy, za  podejmowane inicjatywy, za gościnność i przyjęcie uchodźców do swoich domów i wsparcie dla ofiar wojny.

3. W sobotę 26 marca od godz. 13:00 w hali sportowej szkoły podstawowej 385 w Starej Miłosnej odbędzie się diecezjalny charytatywny turniej piłki siatkowej wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia młodzież z KSM, która organizuje ten turniej, przekaże poprzez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

4. Wymiernym owocem postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy za ławkami na rzecz uchodźców z Ukrainy.

5. Dziś przypada 9 rocz. wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Ojca Świętego opiece Maryi i wstawiennictwu Świętych.

6. Z racji kolejnej niedzieli organowej, ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę organów.

7. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o uczynkach miłosierdzia.

8. Zachęcamy również do skorzystania z propozycji 40-dniowej praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych. Więcej informacji na ten temat, znajdziemy na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i w dzisiejszym wydaniu tygodnika Idziemy.

9. W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

10. Jeszcze tylko dziś do specjalnego pudełka na stoliku za ławkami można składać wypełnione ankiety synodalne. Do 15 marca ankiety można jeszcze wysłać pocztą elektroniczną na adres: synod@diecezja.waw.pl.

11. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieło misyjne Ad gentes.

12. We wtorek i piątek o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

13. We czwartek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się próba chóru.

14. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17:00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie wspólnoty Ruch Rodzin Nazaretańskich.

15. Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na próbę w sali domu parafialnego.

16. Zbiórka ministrantów odbędzie w sobotę o godz. 10.00. Natomiast w godz. 13.00-15.00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.

17. W sobotę przypada Uroczystość Świętego Józefa, zapraszamy na Msze o godz. 7:00 i 9:00 ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18:00 będzie Msza wg formularza niedzielnego z intencjami przez wstawiennictwo Świętego Józefa.

18. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy na dodatkową Mszę dla rodzin i dzieci przed I Komunią  będzie to już ostania Msza w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy artykuł o egzaminie jaki zdają Polacy pomagając wojennym uchodźcom z Ukrainy. W tygodniku Niedziela znajdziemy specjalny dodatek „Podaj rękę Ukrainie”. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy wskazówki jak walczyć z grzechem chciwości, jest też płyta z kolejną częścią Biblii Audio. Na półkach znajdziemy również miesięczniki Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś, jest też Gość Extra o Świętym O. Pio.

20. W sobotę 26 marca w godz. 11:30-15:30 zapraszamy małżeństwa i narzeczonych na warsztaty dla par zatytułowane: „Emocje i ich wpływ na komunikację”. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć siebie i małżonka, jeśli chcesz unikać konfliktów, jeśli zależy ci na budowaniu relacji z innymi – koniecznie przyjdź! Informacje szczegółowe i zapisy: Anna Hofmann-Delbor 606432757 lub a.hofmann.delbor@gmail.com

21. Zapowiadamy, że w dniach od 10 do 17 lipca planujemy parafialne kolonie dla dzieci w Białym Dunajcu, koło Zakopanego. Więcej szczegółów na plakatach. Zapisy u ks. Marcina.