1. Dziś ostatnia niedziela karnawału, od środy zacznie się Wielki Post a w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji podany jest na ostatniej stronie gazetki.

 

 1. Ofiary składane dziś i we środę do puszek przeznaczamy na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

 1. Jeszcze dziś po wieczornej Mszy świętej, o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w kościele.

 

 1. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i za pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych.

 

 1. W Środę Popielcową Msze Święte będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Niech poważne potraktowanie popielcowego postu będzie również odpowiedzią na apel by w tym dniu, modlitwy i umartwienia, ofiarować w intencji pokoju oraz w ramach solidarności z Ukrainą. Spowiedź będzie 20 min. przed każdą Mszą św.

 

 1. W Popielec rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. W nawie bocznej wyłożona jest sięga postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.

 

 1. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza, w tym dniu biskup senior Kazimierz Romaniuk, obchodzi 40 rocz. świeceń biskupich i dzień imienin.

 

 1. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zachęcamy również do skorzystania z propozycji 40-dniowej praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

 

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu, we wtorki i piątki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych. Najbliższa Jutrznia w piątek 4 marca.

 

 1. Spotkanie Komitetu Budowy Organów odbędzie się we czwartek o godz. 19.00, w sali pod zakrystią. Zapraszamy chętnych do włączenia się w prace komitetu!

 

 1. We czwartek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się próba chóru.
 2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek przed południem księża udadzą się do chorych z sakramentami. Od godz. 17:00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę w intencji Zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach. Z racji Drogi Krzyżowej nie będzie Koronki i czytania wypominków. Adoracja i spowiedź będzie trwała do 20:00.

 

 1. W sobotę o godz. 12:00 będzie różaniec za Ojczyznę przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła i Fabrycznej. Szczegółowe informacje o tej inicjatywie są na plakacie i ulotkach. O godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające w kościele. Po Mszy wieczornej odbędzie się zebranie wspólnoty różańcowej.

 

 1. Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na próbę w sali domu parafialnego.

 

 1. Ze względu na dzień pokutny księży naszej diecezji w sobotę nie będzie zbiórki ministrantów i zajęć sportowych.

 

 1. Za tydzień rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Podczas niedzielnych Mszy św. oddamy nasze rodziny i całą parafię pod opiekę Św. Michała Archanioła, a Ksiądz Rekolekcjonista dokona poświęcenia figury św. Michała, która stanie przy naszym kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy artykuł o potrzebach duszy i ciała. Jest też ciekawa wypowiedź O. Jacka Salija o szacunku dla samego siebie oraz informacja o fundacji śp. abp. Henryka Hosera. W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł o tym, w jaki sposób zorganizować i owocnie przeżyć Wielki Post z dziećmi. W dzisiejszym wydaniu jest też artykuł o parafii i naszym chórze. W Gościu Niedzielnym znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia wielkopostnych wyrzeczeń i umartwień. Zachęcamy do lektury i skorzystania z podpowiedzi.