1. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary składane na potrzeby parafii oraz złożone w minioną niedzielę na leczenie chorych w placówkach Caritas naszej diecezji.

 

 1. Z racji II niedzieli miesiąca ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na budowę organów.

 

 1. Jeszcze dziś po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM zaprasza na wspólne uwielbianie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja potrwa do godz. 20:00.

 

 1. W tym tygodniu, w poniedziałek, obchodzimy święto patronów Europy św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19:30.

 

 1. We czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się próba chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga swym śpiewem.

 

 1. W piątek po Mszy wieczornej wspólnota RRN zaprasza do sali pod zakrystią na spotkanie formacyjne członków i sympatyków wspólnoty.

 

 1. Pierwsza po feriach próba chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

 

 1. Zbiórka ministrantów odbędzie w sobotę o godz. 10:00. Natomiast w godz. 13:00-15:00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.

 

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we środę i sobotę.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 16:00, będzie specjalna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy, że w poniedziałek 21 lutego o godz. 19:00 będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do I Komunii.

 

 1. Za tydzień młodzież z KSM zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy artykuł biskupa Jacaka Grzybowskiego o etycznych granicach eksperymentów genetycznych. Jest też ciekawy wywiad z psychologiem ks. Markiem Dziewieckim na temat przyjaźni kobiety z księdzem. W Tygodniku Niedziela przeczytamy o tym co to jest zbawienie i kto będzie zbawiony. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”. Polecamy również Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż.

 

 1. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

 

 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”. Spotkania odbędą się 19 marca, 2 kwietnia, 23 kwietnia, 14 maja w godz. 10:00 – 16:00 przy ul. Floriańskiej 3 w sali duszpasterstwa młodzieży. Zgłoszenia należy wysyłać na adres sekretariat@sdm.waw.pl

 

 1. Młodzież z KSM zaprasza chętnych na zajęcia z siatkówki. Spotkania odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 20:30-22:00 w szkole podstawowej nr 385 w Starej Miłośnie. Poziom grających średnio-zaawansowany. Do zapisów konieczne jest posiadanie konta na Facebooku. Więcej informacji: karolina.blazejczyk92@gmail.com.

 

 1. W dniach 18-20 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa odbędzie się weekendowe skupienie dla dziewcząt i studentek poszukujących wyciszenia, pragnących głębiej się spotkać ze sobą i z Bogiem. Więcej informacji na stronie diecezjalnej i na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Zapowiadamy, że we wtorek 22 lutego o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask na nadchodzący tydzień a powracającym z ferii bezpieczeństwa podczas podróży.