Ogłoszenia Parafialne

 

 

Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary składane na potrzeby parafii oraz budowę organów.

Z racji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na leczenie chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

Jeszcze dziś po Mszy Świętej o godz. o godz. 13:00 Litania do Najświętszego Imienia Jezus, zaś po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego.

W poniedziałek 7 lutego przypada dzień imienin bp Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o naszym pasterzu również w modlitwie indywidualnej.

Już jutro o godz. 19:00 w parafii NSPJ w Starej Miłośnie rozpoczną się katechezy dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkania przeznaczone są dla narzeczonych z obu naszych staromiłośniańskich parafii. Kolejny kurs dla narzeczonych będzie we wrześniu w naszej parafii. Informujemy, że na stronie diecezjalnej oraz na stronie naszej parafii w zakładce „Sakramenty – vademecum” zostały zamieszczone podstawowe informacje o przygotowaniu do Sakramentu Małżeństwa i pozostałych sakramentów.

We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się w sali domu parafialnego spotkanie komitetu budowy organów.

We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Po adoracji wspólnota „Woda Żywa zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.

W czasie ferii nie będzie prób chórku dziecięcego. Zapraszamy na spotkania po feriach 19 lutego.

Zbiórka ministrantów odbędzie w sobotę o godz. 10:00. Natomiast w godz. 13:00-15:00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego polecamy wywiad dr. Martą Zębalą, neurochirurgiem „Na granicy życia”. W Tygodniku Niedziela przeczytamy o tym jak reagować wobec nienawiści do chrześcijan w artykule pt.: „Jak skutecznie chronić uczucia religijne?”. W Gościu Niedzielnym można przeczytać min. o tym, jak szczera modlitwa ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. Polecamy również Tak Rodzinie, Różaniec, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż.

Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”. Spotkania odbędą się 19 marca, 2 kwietnia, 23 kwietnia, 14 maja w godz. 10:00 – 16:00 przy ul. Floriańskiej 3 w sali duszpasterstwa młodzieży. Zgłoszenia należy wysyłać na adres sekretariat@sdm.waw.pl  

Parafianie poszukują kobiety chętnej do podjęcia pracy – opieki dla starszej pani (lat 89, świadoma, pełnosprawna i towarzyska) odpłatnie z zamieszkaniem przy ul. Jeździeckiej w Starej Miłośnie. Kontakt i szczegóły do wiadomości w zakrystii lub kancelarii.

Młodzież z KSM zaprasza chętnych na zajęcia z siatkówki. Spotkania odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 20:30-22:00 w szkole podstawowej nr 385 w Starej Miłośnie. Poziom grających średnio-zaawansowany. Do zapisów konieczne jest posiadanie konta na Facebooku. Więcej informacji u Karoliny Błażejczyk:  karolina.blazejczyk92@gmail.com

Fundacja Jednym Sercem zaprasza na warsztaty dla małżeństw starających się o poczęcie. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

Wszystkim udającym się na ferie i już wypoczywającym życzymy sprzyjającej pogody i bezpieczeństwa podczas podróży i uprawiania zimowych sportów.