1. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary składane na potrzeby parafii.

2. Jeszcze dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20  prowadzona przez młodzież z KSM.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera, we środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

4. We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Po adoracji wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.

5. We środę z racji Święta Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Na początku każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Gromnice można nabyć dziś w zakrystii, będą też dostępne we środę w kiosku.

6. Obchodzony 2 lutego Dzień Życia Konsekrowanego, to dzień, kiedy w sposób szczególny zwracamy uwagę na świadków obecności Boga w świecie, jakimi są osoby konsekrowane. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczymy na zakony klauzurowe.

7. W tym tygodniu: w pierwszy piątek przed południem księża udadzą się do chorych z sakramentami, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach. Po Mszy, podczas adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i zostaną odczytane imiona naszych Zmarłych zgłoszone w wypominkach. Adoracja indywidualna i spowiedź będzie trwała wyjątkowo tylko do godz. 20:00

8. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za zniewagi Matce Bożej.

9. W czasie ferii nie będzie prób chórku dziecięcego. Zapraszamy na spotkania po feriach 19 lutego.

10. Zbiórka ministrantów odbędzie w sobotę o godz. 10:00. Natomiast w godz. 13:00-15:00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.

11. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Najświętszego Imienia Jezus, zaś po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

12. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego ofiary składane do puszek będą przeznaczone na leczenie chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy temat numeru: Skąd czerpać radość? oraz świadectwa mieszkających w Polsce cudzoziemców za co kochają nasz kraj. W Tygodniku Niedziela jest dodatek: Modlitewnik z kalendarzem katolika. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? Polecamy również Tak Rodzinie i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

14. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

15. W poniedziałek 7 lutego o godz. 19:00 w parafii NSPJ przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie rozpoczną się katechezy dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa (tzw. kurs dla narzeczonych).

16. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”. Spotkania odbędą się 19 marca, 2 kwietnia, 23 kwietnia, 14 maja w godz. 10:00 – 16:00 przy ul. Floriańskiej 3 w sali duszpasterstwa młodzieży. Zgłoszenia należy wysyłać na adres sekretariat@sdm.waw.pl

17. Parafianie poszukują kobiety chętnej do podjęcia pracy – opieki dla starszej pani (lat 89, świadoma, pełnosprawna i towarzyska) odpłatnie z zamieszkaniem przy ul. Jeździeckiej w Starej Miłośnie. Kontakt i szczegóły do wiadomości w zakrystii lub kancelarii.

18. Wszystkim udającym się na ferie i już wypoczywającym życzymy sprzyjającej pogody i bezpieczeństwa podczas podróży i uprawiania zimowych sportów.