Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary składane na potrzeby parafii.

Dziękujemy za przeżywane wspólnie z mieszkańcami Msze Święte kolędowe i spotkania z rodzinami w domach podczas wizyty duszpasterskiej na życzenie. Bóg zapałać za złożone podczas spotkań i Mszy ofiary na nasz kościół.

Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Dziękujmy Ojcu Niebieskiemu za niezwykły dar Słowa Bożego.

W naszej parafii przeżywamy dzień prezentacji Rycerzy św. Jana Pawła II i gościmy Pawła Cwynara, który złoży świadectwo swego nawrócenia i posługi wśród rycerzy.

Jeszcze dziś zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania na obowiązkowe spotkanie formacyjne o godz. 19:00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, we środę wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

We środę o 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net.

We czwartek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się próba chóru.

Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10:00 na próbę w sali domu parafialnego.

Zbiórka ministrantów odbędzie się również w sobotę o godz. 10:00. Natomiast w godz. 13:00-15:00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.

W poniedziałek, środę, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje o godz. 7:00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy rozmowę z bp. Janem Jezierskim „Czy Chrystus jest podzielony?” podejmującą temat modlitwy o jedność chrześcijan. Tygodnik Niedziela w artykule „Cenzurowana religia” analizuje nasilenie się zjawiska cenzury medialnej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kilka wskazówek o tym jak modlić się psalmami. Temat numeru poświecony jest problemom starzejącego się społeczeństwa. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Tak Rodzinie i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż.

Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

Zapowiadamy, że 7 lutego o godz. 19:00 w parafii NSPJ przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie rozpoczną się katechezy dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa (tzw. kurs dla narzeczonych).

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”. Zaproszenie kierujemy do młodzieży od 18. roku życia, która pomaga i chce pomagać w duszpasterstwie młodzieży w swoich parafiach i na terenie naszej diecezji.  Spotkania odbędą się 19 marca, 2 kwietnia, 23 kwietnia, 14 maja w godz. 10:00 – 16:00 przy ul. Floriańskiej 3 w sali duszpasterstwa młodzieży. Zgłoszenia należy wysyłać na adres sekretariat@sdm.waw.pl

Parafianie poszukują kobiety chętnej do podjęcia pracy – opieki dla starszej pani (lat 89, świadoma, pełnosprawna i towarzyska) odpłatnie z zamieszkaniem przy ul. Jeździeckiej w Starej Miłośnie. Wymagane prawo jazdy kat. B. Kontakt i szczegóły do wiadomości w zakrystii lub kancelarii.