1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone w czasie Mszy kolędowych i podczas wizyty duszpasterskiej w domach.
 1. Jeszcze dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na specjalną Mszę św. o godz. 16:00.
 2. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod dyr. Michała Dąbrowskiego. Oprócz chóru wystąpią: Jolanta Kaufman – sopran i Emilie Ducau – flet. Serdecznie zapraszamy!
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego, opata, we środę św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 4. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, w tym roku pod hasłem „Zobaczyliśmy jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon”. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Jezusa na całym świecie.
 5. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. kolędową w intencji Parafian, mieszkańców kolejnych ulic – wykaz zamieszczony jest na ostatniej stronie gazetki. W sobotę 23 stycznia w godz. 10:00-15:00 będzie „kolęda na życzenie”. Chętni mogą jeszcze zgłaszać się po Mszy św. w zakrystii.
 6. W wtorek, 18 stycznia, o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Komitetu Budowy Organów.
 7. We wtorek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na adorację Najświętszego sakramentu z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą we wtorek od godz. 19.00;
 8. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 9. We czwartek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się próba chóru.
 10. W sobotę 22 stycznia o godz. 18:00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii. O godz. 19:00, odbędzie się spotkanie Rycerzy JPII.
 11. Chórek „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10:00 na próbę w sali domu parafialnego.
 12. Zbiórka ministrantów odbędzie się również w sobotę o godz. 10:00. Natomiast w godz. 13:00-15:00 odbędą się zajęcia sportowe dla ministrantów w sali gimnastycznej SP 353 przy ul. Cieplarnianej.
 13. Za tydzień będzie kolejna Niedziela Słowa Bożego, w naszej parafii będziemy gościć Pawła Cwynara nawróconego recydywistę, obecnie czynnego Rycerza św. Jana Pawła II, który złoży świadectwo o poszukiwaniu i poznaniu Boga w swoim życiu.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o konieczności dostarczenia świadectw chrztu i innych potrzebnych dokumentów.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy polecamy temat numeru „Pieniądze kościoła” o relacjach między państwem i Kościołem, finansowaniu i utrzymaniu parafii i pracujących w nich księży. Tygodnik Niedziela porusza tematy ekumeniczne. Jest też specjalny dodatek Niedziela małżeńska z płytą: „Ku szczęśliwej rodzinie”. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawą analizę tradycji wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, jest też zaproszenie na czerwcowe spotkanie młodych w Lednicy pod „Rybą” oraz kolejna płyta „Biblia audio”. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Tak Rodzinie i Miłujcie się oraz dla dzieci Anioł Stróż.
 16. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.