1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone w Trzech Króli na misje.
 2. Dziękujemy za piękną oprawę Mszy Świętych Uroczystości Objawienia Pańskiego Służbie Liturgicznej oraz Scholi „Iskierki Miłości” za oprawę muzyczną.
 3. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jest to dobry czas, aby podziękować Bogu za dar chrztu świętego, pomodlić się za i chrzestnych, i tych którzy pomagali nam wrastać w wierze. W naszej parafii jest to tzw. niedziela organowa i ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budowę organów.
 4. W poniedziałek o godz. 19:00, w sali przy kancelarii, odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego.
 5. We wtorek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.
 6. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. We czwartek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się próba chóru.
 8. W sobotę 15 stycznia o godz. 19:00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do grup i wspólnot naszej parafii.
 9. Ministranci, chórek „Iskierki Miłości” i skauci w ramach sobotnich zajęć o godz. 10:00, w sali pod zakrystią, będą mieli spotkanie opłatkowe. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 10. Za tydzień o godz. 16:00 będzie Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 11. W niedzielę 16 stycznia o godz. 18:50 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod dyr. Michała Dąbrowskiego. Oprócz chóru wystąpią: Jolanta Kaufman – sopran i Emilie Ducau – flet. Serdecznie zapraszamy!
 12. Planowane na najbliższą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania, ze względu na koncert, zostaje przeniesione i odbędzie się w niedzielę 23 stycznia po Mszy wieczornej. Przypominamy o przynoszeniu świadectw chrztu i innych potrzebnych dokumentów.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy Tomasz Aleksandrowicz pogłębia rozumienie chrztu świętego w rozmowie „Wszczepieni w Chrystusa”. Tygodnik Niedziela w dodatku ABC wiary odpowiada na ciekawe pytania czytelników dotyczące wyznawanej wiary.  W Gościu Niedzielnym  przeczytamy między innymi o tym czy Jezus jako dziecko wiedział że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie i  Rycerz Niepokalanej oraz gazetki dla dzieci: Anioł Stróż.
 14. Można dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 15. Od poniedziałku rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Jest to czas w którym wspominamy całe dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji jednak wystrój świąteczny, spotkania opłatkowe i śpiewanie kolęd pozostaje z nami aż do 2 lutego – święto ofiarowania Pańskiego, zwanego również świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 16. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W poszczególne dni stycznia zapraszamy Parafian na specjalną Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji mieszkańców kolejnych ulic:

– 10.01. (pon.) – Chabrów, Dziewanny, Fiołków, Kolendrowa, Krokusów, Leśnych Ziół, Macierzanki, Melisy, Rumiankowa, Sarenki, Śmiała, Szosa Lubelska, Tymiankowa, Zakrętowa i Zapiecek;

– 11.01. (wt.) – Astrów, Azaliowa, Cienista, Cyklamenowa, Dalii, Dąbrowy, Forsycji, Hiacyntowa, Irysów, Konwaliowa, Malwy, Lawendowa, Magnolii, Paproci, Pogodna, Poświaty, Promienna, Sasanki, Słonecznej Polany i Stokrotki;

– 13.01. (czw.) – Ciekawa, Cieplarniana, Bazaltowa, Brzozowy Lasek, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Dzikiej Róży, Jutrzenki, Kalinowa, Kamienna, Łagodna, Piotrusia Pana, Skalista, Wapienna i Wczasowa;

– 14.01. (pt.) – Jana Pawła, Jeździecka, Pogodna;

– 17.01. (pon.) – Gościniec, Husarska, Klimatyczna, Radosna, Szafranowa, Ułańska, Zdrojowa i Źródlana;

– 18.01. (wt.) – Dworkowa, Kameliowa i Skoczna;

– 20.01. (czw.) – Dąbrowskiego, Fraszki, Golfowa, Liryczna, Literacka, Poezji, Rodziewiczówny, Szermiercza i Szlachecka;

– 21.01. (pt.) – Ks. Iwaniuka, Łąkowa, Korzeniowa, Mazowiecka, al. Piłsudskiego, Polanki, Sadowa, Szklarniowa, Topolowa, Trakt Brzeski, Wiślana i Zagórze.

Po Mszy św., podobnie jak w zeszłym roku, będzie specjalne nabożeństwo w intencji mieszkańców wyżej wymienionych ulic i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zostanie też przekazane wszystkim uczestnikom nabożeństwa słowo od Biskupa Warszawsko-Praskiego.  Wizytę kolędową na życzenie realizujemy w soboty 8, 15 i 22 stycznia, zgodnie z terminami wskazanymi przez Parafian w zaproszeniach.