1. Dziś przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomina się nadanie Najświętszego Imienia Jezus i cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju. Wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź, celem uproszenia Bożej opieki na cały rok, Kościół udziela odpustu zupełnego.
 2. W niedzielę, 2 stycznia, Msze w naszym kościele będą odprawione wg zwykłego porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu do puszek, przeznaczymy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.
 3. Po Mszy św. wieczornej, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie formacyjne KSM.
 4. We wtorek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.
 5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 6. We czwartek, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. 6 stycznia będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu do puszek zostaną przekazane na misje. Po Ewangelii zostaną ogłoszone daty Wielkanocy i innych świąt przypadających w 2022r.
 7. Wszystkich zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia w południe wyruszy z pl. Zamkowego i przejdzie ulicami Starego Miasta. Można zaopatrzyć się w królewskie korony i śpiewniki kolędowe, dostępne na stolikach przy wyjściu z kościoła. Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy, by w tym dniu w koronach przyjść do kościoła, a te osoby które nie wybiorą się na główny orszak, by z dziećmi w rodzinnych orszakach śpiewać kolędy przed szopką przy kościele.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
 9. W piątek przed południem księża udadzą się do chorych z sakramentami, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę w intencji Zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach. Po Mszy, podczas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i zostaną odczytane imiona naszych Zmarłych zgłoszone w wypominkach. Adoracja i spowiedź będzie trwała do 20:30.
 10. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające.
 11. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę 8 stycznia o godz. 10:00 na próbę do sali domu parafialnego.
 12. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.
 13. W sobotę o godz. 15:00 w ramach inicjatywy Kawiarenka Dialogowa „Ty i Ja jedność Twa”, zapraszamy małżeństwa na spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim. Spotkania Kawiarenki odbywają się w sali pod zakrystią. Informacje szczegółowe z numerem telefonu do dokonania rezerwacji są na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszej parafii będzie to tzw. niedziela organowa i ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy Biskup Jacek Grzybowski pisze o „Misterium czasu”, jest też wywiad z ks. Maciejem z sąsiedniej parafii o kondycji naszej diecezji oraz ciekawy felieton Anny Murawskiej, naszej parafianki, o tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który odbywa się pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Tygodnik Niedziela podejmuje odpowiedź na pytanie jaki będzie rok 2022, w środku jest też nowy dodatek tematyczny: „Uwierz w cuda”. Na regale z prasą są już styczniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie i Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej oraz gazetki dla dzieci: Staś i Anioł Stróż.
 16. W sobotę 15 stycznia o godz. 19:00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot.
 17. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W poszczególne dni stycznia zapraszamy Parafian na specjalną Mszę Świętą w intencji mieszkańców kolejnych ulic:

– 10.01. (pon.) – Chabrów, Dziewanny, Fiołków, Kolendrowa, Krokusów, Leśnych Ziół, Macierzanki, Melisy, Rumiankowa, Sarenki, Śmiała, Szosa Lubelska,                   Tymiankowa, Zakrętowa i Zapiecek;

– 11.01. (wt.) – Astrów, Azaliowa, Cienista, Cyklamenowa, Dalii, Dąbrowy, Forsycji, Hiacyntowa, Irysów, Konwaliowa, Malwy, Lawendowa, Magnolii, Paproci,                   Pogodna, Poświaty, Promienna, Sasanki, Słonecznej Polany i Stokrotki;

– 13.01. (czw.) – Ciekawa, Cieplarniana, Bazaltowa, Brzozowy Lasek, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Dzikiej Róży, Jutrzenki, Kalinowa, Kamienna, Łagodna,                 Piotrusia Pana, Skalista, Wapienna i Wczasowa;

– 14.01. (pt.) – Jana Pawła, Jeździecka, Pogodna;

– 17.01. (pon.) – Gościniec, Husarska, Klimatyczna, Radosna, Szafranowa, Ułańska, Zdrojowa i Źródlana;

– 18.01. (wt.) – Dworkowa, Kameliowa i Skoczna;

– 20.01. (czw.) – Dąbrowskiego, Fraszki, Golfowa, Liryczna, Literacka, Poezji, Rodziewiczówny, Szermiercza i Szlachecka;

– 21.01. (pt.) – Ks. Iwaniuka, Łąkowa, Korzeniowa, Mazowiecka, al. Piłsudskiego, Polanki, Sadowa, Szklarniowa, Topolowa, Trakt Brzeski, Wiślana i Zagórze.

Wizytę kolędową na życzenie, rozpoczniemy od soboty 8 stycznia, zgodnie z terminami wskazanymi przez Parafian w zaproszeniach.