1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pięknie przeżyty czas Adwentu i rekolekcji. Chórkowi i ministrantom składamy serdeczne podziękowania za wytrwałą posługę na Roratach. Panu Grzegorzowi Woch za dostarczane przed świtem przez cały adwent bułki i pączki. Paniom z Caritas za przygotowywany posiłek dla dzieci.

 

  1. Dziękujemy p. Andrzejowi Rowickiemu, wraz z synami i córkami, za piękną szopkę w naszym kościele. Panu Kamilowi Zienkiewiczowi dziękujemy za przygotowanie szopki przed naszym kościołem.

 

  1. Bóg zapłać Rycerzom JPII, Ceremoniarzom i Lektorom za przygotowanie choinek i dekoracji świątecznych. Rafałowi naszemu zakrystianinowi i lektorom dziękujemy za świąteczne porządki. Pani Monice za dekoracje świąteczne. Rodzinie Państwa Grodzickich składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie parafialnego kalendarza. Ofiary składane za kalendarz są przeznaczone jako cegiełka na budowę organów.

 

  1. Całej służbie liturgicznej, p. Mateuszowi i Chórowi dziękujemy za piękną oprawę liturgiczną. Rano nie będzie Mszy o godz. 8:00. Pozostałe Msze będą według porządku niedzielnego. 26 grudnia przypada Niedziela Świętej Rodziny, Msze będą jak w każdą niedzielę, podczas Mszy o godz. 13:00 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. W piątek 31 grudnia o godz. 18:00 będzie Msza Święta na zakończenie roku. W zakrystii można zamawiać intencje dziękczynne na Mszę i nabożeństwo. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze za 2021 rok. Informujemy, że w Sylwestra wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej, Biskup Romuald Kamiński, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zabawy. Korzystający z dyspensy zobowiązani są złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.

 

  1. W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomina się nadanie Najświętszego Imienia Jezus i cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 pozostałe będą odprawione wg porządku niedzielnego.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy, w artykule o. Jacka Salija „Narodzony w rodzinie” przeczytamy, jaką rolę odgrywa rodzina w planach Bożych. Tygodnik Niedziela w wydaniu świątecznym zawiera modlitewnik na kolejny rok, a także artykuły przybliżające świat z czasów narodzenia Pana Jezusa. Gość Niedzielny zawiera płytę CD z czterema Ewangeliami Biblii Audio. Świąteczne wydanie Gościa i Niedzieli są w zmienionej cenie.

 

  1. W tym roku niestety nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W poszczególne dni stycznia będziemy zapraszać na specjalną Mszę Świętą w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Natomiast w soboty stycznia będzie wizyta kolędowa na życzenie. Formularze zgłoszeniowe na kolędę dostępne są na stolikach z naszą gazetką. Wypełnione formularze można składać do 1 stycznia włącznie do pudełek umieszczonych na stolikach.

 

  1. Dziękujemy za życzenia, wszelkie podarunki i świąteczne wiktuały oraz wszelkie przejawy życzliwości i troski. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości i duchowego pokoju. Oby przeżywane święta były czasem odnowienia sił duchowych i fizycznych. Niech Nowonarodzony błogosławi Was i ten czas, a wszystkie zrealizowane dobre dzieła niech przymnażają Bożych łask. Szczęść Boże.