1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół oraz za ofiary złożone w minioną niedzielę na budowę organów i na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 1. Dziękujemy za ofiary przy okazji nabywania opłatków. Naszemu organiście p. Mateuszowi i zakrystianinowi p. Rafałowi dziękujemy za dostarczenie opłatków do domu. Jeśli do kogoś nie dotarli lub nie zastali, opłatki można jeszcze nabywać dziś po Mszy u Rafała w zakrystii.
 2. Bóg zapłać za dary dla potrzebujących, za upominki dla dzieci w ramach akcji „spełniamy marzenia”.
 3. Dziękujemy uczniom SP i naszej młodzieży z KSM za przeprowadzenie zbiórki żywności w sklepie. Pani Jolancie i całemu Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych.
 4. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Potraktujmy ten czas bardzo poważnie i zatroszczmy się o udział w rekolekcjach pozostałych domowników. W sakramencie pojednania oczyśćmy nasze serca by spotkać się z Panem, który do nas przychodzi. Ponieważ dzieci nie miały rekolekcji szkolnych zapraszamy wszystkie dzieci na naukę rekolekcyjną i spowiedź w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00. Prosimy rodziców i dziadków oraz w ramach wzajemnej pomocy również sąsiadów, w przyprowadzeniu dzieci do kościoła. Młodzież szkół średnich, kandydatów do bierzmowania i studentów zapraszamy o godz. 20:00. Szczegółowy program rekolekcji podany jest na ostatniej stronie gazetki. Ksiądz rekolekcjonista ma też ze sobą różne książki, min.: „Jak zostać dżentelmenem w 30 dni?” „Niebieskie legendy”, „Savoir-vivre dla dzieci”. Są też inne propozycje wydawnictwa Sióstr Loretanek. Wymiernym owocem rekolekcji niech będą jeszcze złożone do koszy na końcu kościoła produkty spożywcze i środki czystości jako dar dla najbardziej potrzebujących Domu Pomocy Społecznej w Międzylesiu.
 5. Dziś pierwsza rocznica święceń biskupich Bpa Jacka Grzybowskiego – polecajmy naszego pasterza dobremu Bogu w modlitwach.
 6. Ministranci pod chórem mają sianko na stół wigilijny, a młodzież z KSM rozprowadza własnoręcznie zrobione pierniki i kartki świąteczne.
 7. W kiosku można nabywać świece wigilijne Caritas bombki na choinkę i parafialny kalendarz. Dochód ze sprzedaży bombek i kalendarzy przeznaczamy na organy.
 8. Do piątku włącznie, o godz. 6:45 zapraszamy na Posumowanie rorat dla dzieci odbędzie się we środę 22 grudnia. Dla najwytrwalszych przewidziano drobne upominki. Figurka Maryi Niepokalanej powędruje na stałe do kolejnej rodziny naszej parafii.
 9. W tym tygodniu, ze względu na rekolekcje i święta, kancelaria będzie czynna tylko we środę.
 10. Pasterkę tradycyjnie odprawimy 24 grudnia o północy. Podobnie jak w zeszłym roku będzie też dodatkowa Msza Wigilijna Bożego Narodzenia przed Pasterką o godz. 22:00.
 11. W pierwszy dzień świąt 25 grudnia nie będzie Mszy o godz. 8:00. Pozostałe Msze będą według porządku niedzielnego.
 12. W drugi dzień świąt 26 grudnia Msze w naszym kościele będą odprawione jak w każdą niedzielę. Z racji obchodów święta Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 13:00 będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jubilatów i małżeństwa, które chcą odnowić ślubowanie, można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 13. Ofiary składane w drugi dzień świąt do puszek przeznaczamy na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Idziemy, ksiądz Chorostowski tłumaczy przyjście Mesjasza jako zapowiadanego przez proroków, z tygodnika dowiemy się również czy nadzieja jest kotwicą duszy czy matką głupich oraz poznamy dobre rady jak nie pokłócić się przy wigilijnym stole. W Niedzieli znajduje się dodatek ze śpiewnikiem kolędowym i obrzędami wieczerzy wigilijnej. W Gościu Niedzielnym polecamy płytę z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii.
 15. W dniach 29.01 – 04.02 organizujemy parafialny wyjazd do Zakopanego. Zapisy tylko do 25 grudnia! Szczegóły u ks. Marcina i na plakatach.
 16. Niestety w tym roku również nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W poszczególne dni stycznia będziemy zapraszać na specjalną Mszę Świętą w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Natomiast w soboty 8, 15 i 22 stycznia w godz. 10:00-16:00 będzie wizyta kolędowa na życzenie. Osoby, które chcą przyjąć księdza, by dokonał poświecenia mieszkania i domu prosimy o wypełnienie zgłoszenia. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stolikach z naszą gazetką. Wypełnione formularze można składać do 1 stycznia włącznie do specjalnych pudełek umieszczonych na tych samych stolikach.
 17. W gazetce i na ulotkach została zamieszczony mini poradnik jak w okresie zimowym pomagać bezdomnym.

 

PORADNIK – JAK UDZIELAĆ POMOCY BEZDOMNYM?

987telefon alarmowy w przypadku kontaktu z osobą bezdomną lub wymagającą pomocy

 Caritas – ul. Grochowska 113/115 – jadłodajnia, łaźnia, ogrzewalnia oraz czyste ubrania

 Jadłodajnia czynna jest od poniedziałku do piątku, gorący posiłek wydawany jest w godzinach 11.00-14.00, kontakt tel. 798838604. Łaźnia czynna jest codziennie w godz. 10:00-14:00, kontakt tel. 600277922. Ogrzewalnia czynna jest codziennie przez 24 godziny, kontakt tel. 506804409. Magazyn z odzieżą jest czynny codziennie w godz. 10:00-14:00, kontakt e-mail: grochowska@caritas.pl.

 

„Adwentowa odbudowa wiary”  –  REKOLEKCJE  PARAFIALNE  –  19-21.12.2021

Niedziela 19 grudnia

8.00  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

10.00  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

11.30  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci

13.00  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

17:15 – Różaniec Wspólnot

18.00  – Msza Święta z nauką dla dorosłych, studentów, młodzieży szkół średnich i kandydatów do bierzmowania.

 

Poniedziałek 20.12 i Wtorek 21.12

9.00 – Msza z nauką dla dorosłych;

17.00 – Nauka i spowiedź dla dzieci;

18.00 – Msza z nauką dla dorosłych;

19:00 – Różaniec Wspólnot

20.00 – Msza z nauką dla młodzieży szkół średnich, studentów i kandydatów do bierzmowania.

 

Spowiedź rekolekcyjna

 w niedzielę 19 grudnia – 20 min. przed każdą Mszą Świętą,

w poniedziałek i wtorek w godz.: 8:30-9:30 i 17:30-20:30.

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z nauk i sakramentu pojednania.

Po rekolekcjach nie będzie już dodatkowej spowiedzi!