1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i złożone tydzień temu na pomoc chrześcijanom w Libanie.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to jednocześnie święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy Młodym z KSM za ciekawe pomysły i liczne inicjatywy oraz przykład pięknego wzrastania w wierze. Życzymy wytrwałości i wielu naśladowców. Liturgicznej Służbie Ołtarza, dla których dzisiejsza uroczystość to szczególny dzień duchowego odnowienia przyrzeczeń wiernej służby Jezusowi, dziękujemy za wzorową służbę i piękną oprawę liturgiczną Mszy św. i nabożeństw. Z radością witamy też, dziś promowanych, nowych 7 ministrantów.

3. Pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

4. Dziś o godz. 16:00 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Jeszcze dziś po Mszy św. wieczornej KSM zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

6. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych z Białorusią oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, w środę wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i jego Towarzyszy.

8. Jak w każdy 22 dzień miesiąca zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną, podczas której będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II., dziękując za otrzymane dary i zanosząc do Boga prośby i błagania. Intencje można zamawiać w zakrystii.

9. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Jednocześnie przypominamy że jutro upływa termin dostarczenia świadectwa chrztu dziecka.

10. We wtorek i czwartek, po Mszy wieczornej do godz. 19:30, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i za wszystkich zaangażowanych w obronę granic i bezpieczeństwo naszego kraju.

11. We wtorek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

12. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się zaprzysiężenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i pierwsze obrady nowej rady.

13. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

14. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o 10:00 na próbę do sali domu parafialnego.

15. W sobotę o godz. 10.00 w sali domu parafialnego odbędzie się zbiórka ministrantów, natomiast w godz. 13:00-15:00 w sali gimnastycznej SP353 będą zajęcia sportowe.

16. W wigilię adwentu, czyli w przyszłą sobotę, Służba Liturgiczna zaprasza po Mszy wieczornej na Nieszpory Adwentowe z katechezą liturgiczną. Po nieszporach odbędzie się w sali domu parafialnego spotkanie ceremoniarzy i lektorów.

17. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Przed kościołem dzieci ze scholi i skautki organizują kiermasz z własnoręcznie przygotowanymi wieńcami adwentowymi.

18. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczymy na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w tygodniku „Idziemy” jest wiele artykułów poruszających bieżące spawy społeczne i  ciekawy reportaż pt.: „Muzyka niebios” o zasadach organizowania śpiewu liturgicznego i koncertów w kościołach. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym czy potrzebna jest nam dziś intronizacja Chrystusa Króla oraz o wyzwaniach Kościoła i chrześcijan wobec wydarzeń na naszej wschodniej granicy. W „Gościu Niedzielnym” jest płyta z filmem o nowym błogosławionym ks. Janie Masze.

20. Od wtorku p. Mateusz, nasz organista i p. Rafał, nasz zakrystianin, wyposażeni w identyfikatory z logo parafii, będą roznosić poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny. Nikt poza nimi nie został upoważniony do roznoszenia opłatków. Opłatki, od wtorku do piątku, będą roznoszone w godz. 19:00-21:30, wg następującego porządku: we wtorek i środę ulica Rumiankowa oraz wszystkie  przyległe do niej i odchodzące od przyległych. We czwartek i piątek „osiedle za laskiem” w granicach ul. Azaliowej, Paproci i Cienistej. W sobotę od godz. 10:00 do 16:00 cała ul. Jana Pawła (domki i bloki). Opłatki można nabywać również w zakrystii i kancelarii.

21. Powstała nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Uroczyste zaprzysiężenie PRD dokona się we środę na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie i wybór sekretarza rady. Jednocześnie została utworzona grupa synodalna, która będzie nadzorować przebieg Synodu o Synodalności w ramach etapu parafialnego i na koniec przekaże ankiety synodalne zespołowi diecezjalnemu synodu. Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Grupy Synodalnej podany jest w gazetce.