XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Tak jak zapowiadaliśmy dziś tzw. niedziela organowa. Powracamy do praktyki, znanej w naszej parafii z czasów budowy kościoła, tzw. tacy inwestycyjne raz w miesiącu. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę organów. Po Mszy św. Organista przedstawi charakterystykę planowanego w naszym kościele instrumentu.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Ubogich ustanowiony w 2016 roku przez pap. Franciszka, a także XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy dla chrześcijan w Libanie, gdzie kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego tam 70%. i zmusza do ucieczki wiele chrześcijańskich rodzin z tego kraju.

 

 1. Jeszcze dziś o godz. 15:00, zapraszamy małżeństwa i narzeczonych na spotkanie i konferencję w ramach inicjatywy: „Kawiarenka dialogowa Ty i Ja – jedność Twa”. Spotkanie odbędzie się w sali pod zakrystią. Informacje o zapisach na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.

 

 1. Młodzież, od 8 klasy wzwyż, zapraszamy dziś po Mszy o godz. 18:00 na spotkanie organizacyjne i zapisy na roczny kurs przygotowawczy do bierzmowania.

 

 1. We czwartek po Mszy św. wieczornej podczas specjalnego nabożeństwa będziemy modlić się przy relikwiach błog. Karoliny Kózkówny. Natomiast w piątek 19 listopada zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata święto patronalne KSM i Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy o godz. 11:30 odbędzie się promocja ministrancka.

 

 1. W niedzielę 21 listopada ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

 

 1. Za tydzień o godz. 16.00 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. Jednocześnie przypominamy że 22 listopada o godz. 19.00 będzie spotkanie z rodzicami.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej KSM zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w tygodniku „Idziemy” przeczytamy w artykule „Jak mądrze pomagać?” o zasadach którymi powinniśmy się kierować, aby nasza pomoc ubogim przynosiła właściwe skutki. W tygodniku „Niedziela” odsyłamy po cenne wskazówki dla osób żyjących w małżeństwie do artykułu „Recepta na szczęśliwe małżeństwo”. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” przybliży nam motywy ogłoszenia Dnia Ubogich przez papieża Franciszka, w tygodniku jest też dodatek o nowym błogosławionym Kościoła polskiego.

 

 1. Zapowiadamy że po Niedzieli Chrystusa Króla p. Kościelny i p. Organista będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety można pobrać z naszej strony parafialnej i strony diecezji, w wersji drukowanej są dostępne na stolikach z gazetką.