1. Nasza parafia zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie: „Najaktywniejsza parafia 2021”, organizowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a szczególnie wspólnotom i grupom parafialnym, których działalność została zauważona i doceniona przez jury konkursu. Gratulujemy drużynie, która reprezentowała naszą parafię w finale. Za rok powalczymy o jeszcze wyższe miejsce na podium!

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów oraz na leczenie chorego Maćka. Bliscy Maćka dziękują za złożone w minioną niedzielę ofiary – zebrano 1830 zł.

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny. Jest to wyraz naszej troski o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się również w intencji misjonarzy. Po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest zbiórka ofiar na misje katolickie, by nie zabrakło odważnych głosicieli Ewangelii na całym świecie i by mieli zabezpieczone właściwe środki, niezbędne do ewangelizacji.

 

 1. Przy okazji dnia misyjnego przypominamy, że jako wspólnota parafialna dokonaliśmy w lutym br. adopcji 14 letniego chłopca z Wysp Zielonego Przylądka. Chłopiec nazywa się Herman Antonio Santos Lopes, mieszka na wyspie Santo Antao. Jest ochrzczony i chodzi na katechezę. Jego rodzina żyje w bardzo ubogich warunkach. Więcej informacji na temat Hermana i samego dzieła „adopcja na odległość” można przeczytać na internetowej stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła. Zainteresowanych wsparciem adoptowanego dziecka lub też podjęciem indywidualnej/rodzinnej adopcji na odległość zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem lub Marcinem Wojenką.

 

 1. Jeszcze tylko dziś przed kościołem zbierane są podpisy pod społecznym wnioskiem o uzupełnienie nazwy ul. Jana Pawła II, by była ona w pełnym brzmieniu: ul. Świętego Jana Pawła II.

 

 1. Biskupi zakończyli w Watykanie wizytę ad limina i udział w Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów. Samo słowo „synod” oznacza podążanie wspólną drogą. Synodalne prace potrwają dwa lata i będą realizowane w trzech etapach: diecezjalnym, kontynentalnym i powszechnym aż do 2023 roku. W najbliższym czasie poznamy szczegóły przebiegu synodu w naszej diecezji.

 

 1. Dziś o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

 

 1. Jeszcze dziś po Mszy Świętej wieczornej młodzież z KSM zaprasza chętnych na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza we wtorek po Mszy wieczornej na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 19.30.

 

 1. We wtorek o godz. 19:30 odbędzie się w sali domu parafialnego spotkanie formacyjne wspólnoty Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

 1. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 1. W sali domu parafialnego, we środę o godz. 19:00, odbędzie się spotkanie wspólnoty ojców Tato.Net. Zapraszamy wszystkich mężczyzn zainteresowanych kształtowaniem świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa.

 

 1. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

 

 1. W piątek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się zebranie stałych członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz wszystkich chętnych wolontariuszy.

 

 1. W sobotę o 10.00 zapraszamy na zbiórki ministrantów i kandydatów. Próby scholi „Iskierki Miłości” odbywają się o tej samej porze, w sali domu parafialnego.

 

 1. Codziennie o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Idziemy polecamy temat numeru: „Po co nam misje”, czyli rzecz o dziele misyjnym Kościoła powszechnego oraz niezwykła relacja z naszej diecezjalnej misji, w jednym z najbiedniejszych państw świata, czyli w Sierra Leone. W Gościu Niedzielnym w artykule pt.: „Liturgia nie jest prywatna” przeczytamy, o tym, że trzeba przestrzegać przepisów liturgicznych. Są też ciekawe informacje o przygotowaniach do beatyfikacji pap. Jana Pawła I. W Niedzieli możemy przeczytać o pracy misjonarzy „pośród latających kul” w takich krajach jak Syria, Kongo, Nigeria, RPA i Brazylia.

 

 1. Zachęcamy też do lektury miesięcznika Tak Rodzinie, który porusza zagadnienia właściwego przygotowania do małżeństwa i odpowiedzialnej miłości w rodzinach. W Miłujcie się przeczytamy o znakach obecności Pana Boga oraz o „ekologiźmie” i dehumanizacji człowieka, poznamy też ważne argumenty w rozmowach z ateistami.

 

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na Wypominki, które czytane będą w Dzień Zaduszny podczas specjalnego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18:00 oraz na wypominki roczne czytane w każdy I piątek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkie dzieci na „Dzień ze świętymi” 30 października (sobota) w godz. 9.30-11.00 W programie m.in. quiz dla lepszego poznania wybranych świętych i wspólne zabawy. Dla ułatwienia organizacji prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub kancelarii do poniedziałku 25 października.

 

 1. Zapowiadamy, że Msza św. w dniu 1 listopada, sprawowana zwyczajowo o godz. 13:00 na miejscowym cmentarzu, zgodnie z komunikatami ministerstwa zdrowia o organizacji uroczystości na cmentarzach w czasie pandemii, w tym roku odbędzie się. Natomiast Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy w kościele o godz. 13:00.

 

 1. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową: swhieronim.pl, którą prezentujemy od kilku dni w nowej szacie graficznej. W galerii są już zdjęcia z ostatnich uroczystości. Zachęcamy też do wysłuchania konferencji pt.: „Tato – bądź, prowadź, chroń”, która została zamieszczona na stronie w zakładce „polecamy”.