1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół i budowę organów oraz na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dziś o godz. 16:00 będzie specjalna Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

 1. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na rehabilitację i leczenie niepełnosprawnego, z autyzmem, Maćka Antoszkiewicza ze Szczecina.

 

 1. Przed kościołem zbierane są podpisy pod społecznym wnioskiem o uzupełnienie nazwy ul. Jana Pawła II, by była ona w pełnym brzmieniu: Św. Jana Pawła II.

 

 1. Biskupi rozpoczęli w Watykanie wizytę ad limina i udział w „Synodzie o synodalności”. Pamiętajmy o nich w modlitwie w tym szczególnym czasie.

 

 1. Po Mszy Świętej wieczornej młodzież z KSM zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie trwała do godziny 20.00.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II.

 

 1. Rodziców dzieci, zgłoszonych do udziału w tegorocznym przygotowaniu do I Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek, o godz. 19:00, w kościele.

 

 1. We wtorek 19 października zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby, szczególnie o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że w związku z trwającym „Rokiem Św. Józefa”, można w tym dniu, na zwykłych warunkach uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza we wtorek po Mszy wieczornej na adorację do godziny 20.00. Po Adoracji modlitwa wstawiennicza do godz. 20.30.

 

 1. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

 

 1. Do czwartku włącznie, po Nabożeństwie Różańcowym, modlimy się nowenną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W piątek, 22 paź. o 18.00 Msza św. przez wstaw. św Jana Pawła. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W sobotę o 10.00 zapraszamy na zbiórki ministrantów i kandydatów. Próby scholi „Iskierki Miłości” odbywają się o tej samej porze, w sali domu parafialnego.

 

 1. Codziennie o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.

 

 1. W kancelarii można zamawiać intencje na 2022 r.

 

 1. W kolejną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny, przeżywany w całym Kościele. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na misje katolickie na świecie.

 

 1. Można zgłaszać imiona Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie po Mszy św. 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych w każdy I piątek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Idziemy, przeczytamy o inicjatywach jakie ludzie świeccy poodejmują w Kościele, w artykule „Chrystus tak, Kościół nie” przeczytamy o tym jaki jest związek Chrystusa z Kościołem. W Gościu Niedzielnym w artykule „Zobaczyć człowieka” możemy dowiedzieć się w jaki sposób udzielana jest pomoc migrantom. Artykuł „Prorok jedności”, przybliży nam postać ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. W Niedzieli możemy przeczytać o warunkach odpustu zupełnego.

 

 1. Na stoliku z gazetkami można wziąć pozostałe książeczki dla najmłodszych Małego Gościa z rozważaniami niedzielnymi i pierwszo-piątkowymi dla dzieci, a także naklejki z września. Naklejki z dzisiejszej niedzieli rozdają ministranci.

 

 1. Uruchomiona została nowa strona parafialna. Zachęcamy do odwiedzenia www.swhieronim.pl, są już dostępne zdjęcia z odpustu i bierzmowania oraz nawiedzenia wizerunku Matki Bożej Łaskawej i wspomnienia bł. Carla.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci na „Dzień ze świętymi” 30 października (sobota) g. 9.30– 11.00 W programie m.in. quiz dla lepszego poznania wybranych świętych. Dla ułatwienia organizacji prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii do poniedziałku 25 października.

 

Przypominamy i apelujemy!

       Msze św. dla dorosłych odprawiamy w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 8:00, 10:00, 13:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Podczas Mszy św. o godz. 13:00, w II i III niedziela miesiąca, sprawowany jest Sakrament Chrztu.

Msza z udziałem dzieci i kazaniem dostosowanym do percepcji dzieci sprawowana jest o godz. 11:30. Jest to Msza z oprawą muzyczną scholi dziecięcej „Iskierki Miłości”. Bardzo prosimy o większą wrażliwość rodziców na poczynania dzieci w kościele. Kościół nie jest placem zabaw! Od najmłodszych lat uczmy je, że jest to jedyne, wyjątkowe miejsce i dlatego wymaga specjalnego zachowania, innego niż w domu, szkole i na boisku. Hałas, rozmowy, bieganie po kościele i zabawa podczas liturgii i modlitwy nie są właściwe dla tego miejsca. W sytuacjach nadzwyczajnych, gdy dziecko płacze lub głośno gaworzy, można skorzystać z korytarza na zapleczu za prezbiterium lub kruchty kościoła. Wokół kościoła umieszczone są głośniki, które umożliwiają uczestnictwo w liturgii jeśli dziecko z jakiś powodów wymaga nagle specjalnego potraktowania i trzeba wyjść z nim z kościoła. Jeśli z powodów nadzwyczajnych musimy z dziećmi uczestniczyć we Mszy św. poza godziną 11:30 prosimy o większą czujność i roztropność opiekunów oraz uszanowanie wrażliwości i potrzeb innych członków wspólnoty parafialnej, którzy przychodzą do kościoła na modlitwę i spotkanie z Bogiem w Sakramentach.

O godz. 18:00 jest Msza św. dla dorosłych i młodzieży, uwzględniając osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Często po Mszy organizowane są spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 14 listopada 2021, po Mszy świętej o godz. 18.00.

Msze św. w sobotę o godz. 18:00 odprawiane są wg formularza niedzielnego. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nadal z powodu pandemii odczuwają lęk przed tłumnym udziałem we Mszy.

     Spowiedź w naszym kościele jest 20 min. przed każdą Mszą Św. Starajmy się korzystać z tej możliwości by później z zaangażowaniem, oczyszczeni z grzechów i pełni darów Bożych, uczestniczyć świadomie we Mszy św.