1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół, złożone na budowę organów oraz działalność parafialnej Caritas.

2. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Rodzinie Różańcowej, dziewczętom sypiącym kwiatki, mężczyznom posługującym podczas procesji i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i piękne przeprowadzenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała.

3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną w całości przeznaczone na spłatę ostatniej raty naszych zobowiązań za prace kamieniarskie wokół kościoła.

4. W kiosku  trwa zbiórka kwartalna na budowę organów.

5. Dziś ostatnia transmisja Mszy świętej z naszego kościoła. Od przyszłej niedzieli decyzją biskupów zostanie zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. Zapraszamy wiernych do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Dziękujemy Karolinie Błażejczyk za prowadzenie transmisji.

6. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesje Fatimską z figurą Matki Bożej.

7. Po wieczornej procesji odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

9. We czwartek przypada Rocznica Konsekracji naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00, w której będziemy dziękować Bogu za nasz kościół i wszystkich, którzy z nami się tutaj modlą. W naszej parafii rocznica konsekracji obchodzona jest również jako Dzień Wspólnot. Po Nabożeństwie zapraszamy na słodki poczęstunek.

10. We środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Dziewczęta po I Komunii chętne do śpiewania zachęcamy do zasilenia szeregów naszej scholi.

12. W sobotę 19 i 26 czerwca nie będzie zbiórek dla kandydatów i ministrantów. Całą Służbę Liturgiczną zapraszamy we Czwartek 17 czerwca na rocznicę poświęcenia naszej świątyni i spotkanie wspólnot parafialnych. Po wakacjach będą kontynuowane zbiórki dla Ministrantów i Kandydatów.

13. W sobotę 19 czerwca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta przez wstawiennictwo św. Józefa. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stronie parafialnej jest też skrzynka na listy do św. Józefa.

14. W kiosku  będziemy kontynuowali zbiórkę kwartalną na budowę organów.

15. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na świątynie Opatrzności Bożej.

16. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii księdza neoprezbitera Filipa Zgódkę, który będzie przewodniczył Mszy Świętej prymicyjnej o godz. 10:00.

17. W przyszłym tygodniu, ks. Paweł młodzież z KSM, wyjeżdżają na spływ kajakowy połączony z pielgrzymką do Gietrzwałdu. Otoczmy ich modlitewnym wsparciem.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „Nie tylko o Szustaku”,  ks. Dariusza Kowalczyka SJ, w którym znajdziemy wyjaśnienie dlaczego powinniśmy być czujni słuchając  „nowoczesnego kaznodziejstwa”. W Gościu Niedzielnym polecamy wiele wartościowych artykułów pomagających lepiej zrozumieć sens Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i obozów Zagłady. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Nie chcemy rozwodu naszych dzieci”. Są też pozostałe czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż.

19. Na stolikach za ławkami jest też okolicznościowa książka: „Najświętsze Serce Jezusa – nadzieja i ocalenie” w której, oprócz historii święta Serca Jezusowego, znajdziemy modlitwy i akt osobistego ofiarowania oraz tekst poświecenia małżeństw i rodzin Sercu Zbawiciela.

20. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.