1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę organów.

2. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Rodzinie Różańcowej, dziewczętom sypiącym kwiatki, mężczyznom posługującym podczas procesji i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i piękne przeprowadzenie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla Ceremoniarza Adama i dla Wspólnot naszej parafii. A wszystkim uczestnikom Uroczystości dziękujemy za złożenie świadectwa wiary. W procesjach po każdej Mszy wzięło udział prawie 1600 osób.

3. Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunii św. za przygotowanie kwietnego dywanu na Boże Ciało. Dziękujemy paniom Annie i Teresie Murawskim za inspiracje i pomoc w przygotowaniu całej idei oraz wszystkim, którzy dostarczyli gałązki tui i kwiaty. Ufamy, że będzie to już stała tradycja naszej parafii na Boże Ciało. Dziękujemy p. Łukaszowi Konikowi za ufundowanie lodów.

4. Ofiary składane dziś do puszek po Mszy św. przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas. W kiosku  rozpoczynamy zbiórkę kwartalną na budowę organów.

5. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe z procesją wokół kościoła. Po procesji do godziny 20:00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

7. W poniedziałek 7 czerwca po Nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Komitetu budowy organów.

8. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. Do czwartku, 10 czerwca włącznie, po Nabożeństwie Czerwcowym, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wyrażania przez swoją obecność i modlitwę miłości i czci do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ministrantów oraz dziewczynki do spytania kwiatków podobnie jak na Boże Ciało serdecznie zachęcamy do licznego udziału! Po procesji będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 20:00, również jako przygotowanie do 100 rocznicy poświęcenia naszego narodu Najświętszemu Sercu Jezusa.

10. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków uplecionych z ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Zachęcamy do podtrzymania tej dawnej tradycji, by dziękować Bogu za dary, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie oraz wypraszać sobie i bliskim zdrowie oraz ochronę przed zarazami i nieszczęściem. Poświecone wianki, powieszone w oknie, nad drzwiami wejściowymi lub zatknięte za obraz – przechowuje się przez cały rok,  aż do następnej Oktawy, a po roku można je spalić (nie wolno ich wyrzucić, gdyż są poświęcone).

11. W piątek, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to jednocześnie dzień modlitw o świętość kapłanów. W tym dniu, w Krakowie, Episkopat Polski na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, w 100-lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, kolejny raz zawierzy Polskę Bożemu Sercu, a we wszystkich kościołach w Polsce, zostanie odmówiony akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa.  W niedzielę 13 czerwca o godz. 18.00, Biskup Warszawsko Praski Romuald Kamiński, odprawi uroczystą Mszę św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze, w tym samym czasie, w duchowej łączności z naszym Biskupem i całą Wspólnotą warszawsko-praskiego Kościoła będziemy sprawowali uroczystą Msze świętą w naszym kościele.

12. W sobotę 12 czerwca o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla kandydatów i ministrantów. Zachęcamy do Służby Liturgicznej chłopców z tegorocznej grupy pierwszokomunijnej.

13. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Dziewczęta po I Komunii chętne do śpiewania zachęcamy do zasilenia szeregów naszej scholi.

14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań, (ostatnia rata – pozostało  16.000 zł. do spłaty), będziemy też kontynuowali w kiosku zbiórkę kwartalną na budowę organów.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły o religijno-społecznych ważnych wydarzeniach rozpoczętego tygodnia. W Gościu Niedzielnym polecamy rodzicom i dziadkom artykuł pt.: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła, co można i co należy z tym zrobić? Natomiast w tygodniku Niedziela szczególnie polecamy ciekawe opracowanie dotyczące niebezpiecznych sekt satanistycznych, aktywnie działających w Polsce. Są też pozostałe czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż.

16. Na stolikach za ławkami jest też okolicznościowa książka: „Najświętsze Serce Jezusa – nadzieja i ocalenie” w której, oprócz historii święta Serca Jezusowego, znajdziemy modlitwy i akt osobistego ofiarowania oraz tekst poświecenia małżeństw i rodzin Sercu Zbawiciela.

17. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.