1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę organów.

2. Po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek wspomnienie św. Bonifacego.

4. Jutro zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Majowe, od wtorku rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.

5. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawione w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Ze względu na pandemię i zgodnie z wytycznymi Księdza Biskupa, podobnie jak w zeszłym roku nie będzie procesji między parafiami. Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy Świętej o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 13:00 wokół kościoła, za każdym razem z odczytaniem ewangelii przewidzianej na procesję i kazaniem przy ołtarzu polowym obok dzwonnicy. Po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 18:00 będzie również procesja wokół kościoła. Służbę liturgiczną, oraz dzieci po I Komunii św. w strojach komunijnych zachęcamy do licznego udziału w procesjach, dziewczynki, zachęcamy do sypania kwiatków.

7. Przez całą oktawę Bożego Ciała, czyli do czwartku 10 czerwca włącznie, jeśli tylko pogoda pozwoli, będziemy po Nabożeństwie organizować procesję eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wyrażania przez swoją obecność i modlitwę miłości i czci do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ministrantów oraz dziewczynki do spytania kwiatków podobnie jak na Boże Ciało serdecznie zachęcamy do licznego udziału! Po procesji do godz. 20:00, będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zgodnie z zachętą Księdza Biskupa jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu.

8.  W I Piątek miesiąca w godz. 9:00-11:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację.

9. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Pamiętajmy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia Święta wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.

10. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

11. Przypominamy, że spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jest w godz. 17:00 – 20:30. Ks. Czarek spowiada w godz.. 17:00 – 18:30. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi – tradycyjnie będzie spowiedź 20 min. przed Mszą.

12. W sobotę 5 czerwca o godz. 10:00 w katedrze 6 dotychczasowych diakonów przyjmie z rąk bpa Romualda Kamińskiego Sakrament Święceń. Kandydatów do święceń, w łączności z Kościołem diecezjalnym, polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

13. Ze względu na święcenia kapłańskie zbiórki ministrantów 5 czerwca nie będzie.

14. W sobotę 5 czerwca nie będzie próby Scholi „Iskierki Miłości”. Zapraszamy w sobotę 12 czerwca.

15. Za tydzień rozpoczniemy zbiórkę kwartalną na budowę organów.

16. W poniedziałek 7 czerwca po Nabożeństwie czerwcowym i procesji planowane jest zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Komitetu budowy organów.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły odnoszące się do wiary w obecność Pana Jezusa w konsekrowanej Hostii i czci dla Najświętszego Sakramentu również w odniesieniu do do nowego w Polsce, wcześniej nie praktykowanego, sposobu przyjmowania Komunii św. na rękę. W Gościu Niedzielnym polecamy dodatek – broszurę zawierającą medytacje i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz artykuł o zawierający wyjaśnienie tajemnicy Jedynego Boga w trzech Osobach.  Natomiast w tygodniku Niedziela szczególnie rodzicom  polecamy temat numeru o depresji u dzieci i młodzieży, również w kontekście skutków ubocznych trwającej pandemii.. Są też pozostałe czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

18. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.