1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół zarówno na tacę jak i wpłaty na konto oraz złożone na budowę organów.
 2. Dziękujemy za udział w akcji oddawania krwi, w dniu 16 maja prawie 30 osób oddało krew.
 3. Bóg zapłać wszystkim Wspólnotom za zaangażowanie podczas Wizytacji Kanonicznej Bpa Jacka Grzybowskiego w naszej parafii. \
 4. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
 5. Młodzież z KSM przygotowała foldery o bł. Carlo Acutisie, a także naklejki z jego wizerunkiem. Będzie można się w nie zaopatrzyć dziś przy wyjściu z kościoła. Chcemy przybliżać tego świętego XXI wieku jako idealnego patrona dla dzieci i młodzieży na czasy naznaczone wirtualną rzeczywistością. Naklejki z wizerunkiem bł. Carlo, autorstwa prezesa KSM, można nabywać za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy młodzież, ale również dorosłych, by wziąć je dla siebie lub po to by przekazać dzieciom i młodym jako naklejkę na smartfona, laptopa, komputer, piórnik czy na biurko. Do końca czerwca relikwie bł. Carlo peregrynują po diecezji. Wykaz miejsc, gdzie aktualnie przebywają relikwie, podany jest na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
 7. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we środę wspomnienie św. Filipa Neri, we czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 8. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Oazę Dorosłych.
 10. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewne do sali domu parafialnego.
 11. W sobotę 29 maja o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla kandydatów i ministrantów. Zachęcamy do Służby Liturgicznej chłopców z tegorocznej grupy pierwszokomunijnej.
 12. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Dziewczęta po I Komunii chętne do śpiewania zachęcamy do zasilenia szeregów naszej scholi.
 13. Nabożeństwo Majowe w sobotę 29 maja odprawimy przed figurą Matki Bożej, przy kapliczce, od strony ul. Rumiankowej.
 14. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu kończy się, wyjątkowo w tym roku wydłużony ze względu na pandemię, czas tzw. Komunii Wielkanocnej, do której zobowiązuje każdego katolika III Przykazanie Kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy informacje o nowej i nie tak nowej inicjatywie kwietnych dywanów na Boże Ciało. Jest też pamiątkowe zdjęcie i krótki artykuł z poświecenia ołtarza św. Hieronima w naszym kościele. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o obecności Kościoła w przestrzeni medialnej, a także o duchowości mężczyzn: ”Kim ma być dziś mężczyzna”. Dodatkowo możemy dziś zaopatrzyć się w tygodnik Niedziela. W tym wydaniu jest artykuł o Drużynie Harcerskiej działającej przy naszej parafii, jest też bardzo ciekawy artykuł w formie odpowiedzi na list, w którym zatroskany ojciec, prosi o pomoc, bo syn nie uznaje księży oraz pod wpływem tzw. postępowych nurtów neguje hierarchię Kościoła. Jeśli tygodnik Niedziela przypadnie do gustu naszym parafianom, na stale zagości w naszym kościele. Na regale z prasą są jeszcze ostatnie majowe miesięczniki: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się i Tak rodzinie, a dla dzieci Anioł Stróż.
 16. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy sobie nawzajem życzliwość. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.