1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Dziś Ks. Biskup dokona poświęcenia ołtarza i wizerunków błogosławionych.

2. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za ofiarowanie figury Świętego Józefa i sprzątanie kościoła.

3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego, który przeprowadza Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako zwiastun Ewangelii, pasterz i arcykapłan powierzonej mu owczarni. Wizytacja jest okazją do spotkania z Księdzem Biskupem i wysłuchania słowa, które do nas skieruje. Na każdej Mszy św. przedstawiciele grup i wspólnot parafialnych składają na ręce Księdza Biskupa sprawozdanie z działalności.

4. Zapraszamy wszystkim, do włączenia się w akcję oddawania krwi. Ambulans z pełną obsługą medyczną stoi przed kościołem. Podarujmy innym cząstkę siebie!

5. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe  odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej. Do soboty włącznie podczas nabożeństwa odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego, przyzywając dla nas wszystkich obfitości Jego darów.

6. W poniedziałek (dzieci z klasy 3a i 3b SP385) i we wtorek (dzieci z klasy 3c i 3d SP385) o godz. 18:00,  w ramach tzw. Białego Tygodnia będą uczestniczyły we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym. Będzie też czas na komunijne zdjęcia klasowe i indywidualne oraz pamiątkę komunijną.

7. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Z racji 19 dnia miesiąca zostanie odprawiona Msza wotywna o św. Józefie i będziemy się modlić  za wszystkie mamy.

8. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 19:25, zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy.

9. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewne do sali domu parafialnego

10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

11. Zbiórka ministrantów obędzie się w sobotę o godz. 10:00 w sali na plebanii.

12. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

13. W sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym przedłużymy naszą radość uwielbieniem Pana Boga, prowadzonym przez wspólnoty parafialne. Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00 zakończymy nasze modlitewne czuwanie. Serdecznie zapraszamy.

14. Za tydzień przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego, tzw. Pięćdziesiątnica, która kończy okres wielkanocny i jednocześnie tradycyjnie kończy okres Komunii wielkanocnej do której zobowiązuje katolików III Przykazanie Kościelne. W tym roku ze względu na pandemię, czas Komunii Wielkanocnej został decyzją Konferencji Episkopatu Polski przedłużony do Niedzieli Trójcy Świętej czyli do 30 maja.

15. W przyszłą niedzielę Młodzież z KSM, po każdej mszy,  będzie rozprowadzała foldery o bł. Carlo Acutisie, a także naklejki z jego wizerunkiem. Chcemy przybliżać tego świętego naszych czasów – idealnego patrona dla dzieci i młodzieży na czasy naznaczone wirtualną rzeczywistością.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły o ewangelicznym podejściu do małżeństwa i prawnych aspektach zawierania i rozwiązywania małżeństw w Kościele. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pod tytułem „Bez kręgosłupa”, wyjaśniający dlaczego w szkołach powinna być obowiązkowa lekcja religii lub etyki. Znajdziemy dziś też wiele wspomnień i nowych faktów o zamachu na papieża Jana Pawła II, którego 40 rocznicę wspominaliśmy w minionym tygodniu. Są też pozostałe majowe miesięczniki: Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

17. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy sobie nawzajem życzliwość. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.