1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Poświęcenia ołtarza dokona Ksiądz Biskup 16 maja. Chcemy by było to miejsce czci i kultu naszych Świętych. Będziemy naszemu Patronowi polecać sprawy całej naszej parafii, a przez wstawiennictwo błogosławionych modlić się będziemy o właściwe wychowanie i o mądrość dla młodych pokoleń, oddając pod opiekę bł. Karoliny i bł. Carla dzieci i młodzież naszej parafii. W drugiej nawie planowany jest ołtarz ku czci Matki Bożej z Jasnogórskim obrazem Czarnej Madonny oraz z relikwiami i wizerunkami św. Jana Pawła II i błogosławionego niebawem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

2. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za ofiarowanie figury Świętego Józefa i sprzątanie kościoła.

3. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, odprawiane przez cały maj. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy Litanią do Matki Bożej.

4. Dziś po nabożeństwie majowym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;

5. W poniedziałek (dzieci z klasy 3a i 3b SP353) i we wtorek (dzieci z klasy 3c i 3d SP353) o godz. 18:00,  będą uczestniczyły we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym. Będzie też czas na komunijne zdjęcia klasowe i indywidualne.

6. We środę i czwartek po nabożeństwach majowych odbędą się próby komunijne dla dzieci z SP 385. Pierwsza spowiedź odbędzie się w piątek po nabożeństwie majowym. Szczegóły zostały przekazane rodzicom.

7.W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w piątek święto św. Macieja Apostoła.

8. Od piątku rozpoczniemy 9 dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. We czwartek 13 maja po Mszy wieczornej i recytowanym nabożeństwie majowym odbędzie się procesja wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

10. W sobotę 15 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej 385 przystąpią do I Komunii Świętej.

11. Zbiórka ministrantów obędzie się w sobotę o godz. 10:00 w sali na plebanii.

12.  W sobotę 15 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 rozpocznie się dwudniowa Wizytacja Kanoniczna Księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego, który przybędzie do naszej parafii jako zwiastun Ewangelii, pasterz i arcykapłan powierzonej mu owczarni. W sobotę przed Mszą wieczorną powitamy Księdza Biskupa w drzwiach kościoła a Ksiądz Proboszcz przekaże naszemu Pasterzowi stułę i klucze – bowiem na czas wizytacji Biskup przejmuje opiekę i nadzór nad parafią. Wizytacja będzie okazją do spotkania z Księdzem Biskupem i wysłuchania słowa, które do nas skieruje. Grupy parafialne przedstawią Księdzu Biskupowi sprawozdanie z działalności swoich wspólnot. W sobotę 15 maja o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną, a w niedzielę o godz. 16:30 spotkanie z Katechetami pracującymi w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Ksiądz Biskup spotka się również ze wszystkimi pracownikami parafii. W poniedziałek, na zakończenie wizytacji Ksiądz Biskup dokona inspekcji gospodarczej dóbr i zasobów parafialnych oraz podpisze wszystkie księgi kancelaryjne.

13.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „pułapka na nastolatka” w którym autor przestrzega przed demoralizującym programem który trafił do polskiej telewizji, a także o innych zagrożeniach, które mogą zniewolić serca młodzieży. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o roli seniorów we wspólnocie wierzących i o tym co Kościół ma im do zaoferowania. Są też pozostałe majowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

15. W niedzielę 16 maja planujemy akcję krwiodawstwa. Przed kościołem będzie ambulans do oddawania krwi. Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji, jako wyraz miłości bliźniego. Na ostatniej stronie gazetki są informacje jak prawidłowo przygotować się do oddawania krwi.

16. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy sobie nawzajem życzliwość. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.