1. Dziękujemy za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 58.560 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”. Jak widać ołtarz jest już prawie gotowy. W tej chwili trwają prace nad wizerunkami bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carla Acutisa. Nie mają oni jeszcze swoich „rodziców chrzestnych”. Gorąco więc zachęcamy, szczególnie tych, którym bliskie są: właściwe wychowanie i los młodych pokoleń. Oddajmy pod opiekę bł. Karoliny i bł. Carla dzieci i młodzież naszej parafii, ich marzenia, starania oraz wszystkie godziwe i szlachetne dążenia. W kościele znalazły się wizerunki i relikwie dwojga młodych Błogosławionych, po to byśmy przez Ich wstawiennictwo wypraszali potrzebne łaski dla tych, od których zależą losy naszej Ojczyzny.

2. Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy kwartalne modlitwy o powołania do służby w Kościele. Ofiary składane do puszek, przeznaczamy na seminarium naszej diecezji, gdzie kształcą się i przygotowują do kapłaństwa klerycy. 

3.Z powodu przedłużenia obostrzeń sanitarnych dodatkowa Msza Święta dla dzieci komunijnych planowana dziś o 16:00 nie odbędzie się.

4. We wtorek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. We środę na plebanii odbędzie się odbiór strojów komunijnych według porządku podanego na spotkaniu z rodzicami.

6. We środę o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się próba chóru parafialnego.

7. We czwartek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

8. W sobotę 1 maja o 9:00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą ku czci Świętego Józefa rzemieślnika, podczas której zostanie poświęcona przy kościele figura św. Józefa ofiarowana przez rodziców dzieci komunijnych.

9. W sobotę 1 maja nie będzie zbiórki ministrantów, ale zapraszamy całą Służbę Liturgiczną na Mszę Świętą o godz. 9:00.

10. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które będą odprawiane przez cały maj po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do Matki Bożej (ubogaconą od kilku miesięcy przez pap. Franciszka dodatkowymi wezwaniami: „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”).

11. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca. Po Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

 12.  W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła parafialnej Caritas. Po Mszy św. o godz. 13:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Z racji Święta Flagi, zachęcamy do wywieszania naszych narodowych barw przed domami i w oknach mieszkań.

13. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja – Msze św. będą odprawione w naszym kościele wg porządku niedzielnego.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł ks. Marka Dziewieckiego o kryzysie powołanych w którym autor wyjaśnia dlaczego coraz mniej ludzi podejmuje powołanie kapłańskie i małżeńskie. Polecamy także artykuł ks. Dariusza Kowalczyka o humanofobii – czyli o nienawiści do rodzaju ludzkiego. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, oraz o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne. W Miłujcie się polecamy artykuł o profesorze, który odkrył trzeci chromosom u osób z zespołem Downa i jak wyglądała jego walka o ochronę dzieci nienarodzonych.

15. Zachęcamy do nabywania książeczek „Boże Miłosierdzie” i „Wszystko o św. Faustynie Kowalskiej”, które są wyłożone na stolikach za ławkami.

16. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy nawzajem sobie życzliwość. Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.