1. Dziękujemy za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 56.760 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”. Montaż ołtarza rozpocznie się w ostatnim tygodniu kwietnia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na dzieła charytatywne naszej diecezjalnej Caritas.

3. Dziś obchodzimy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął; a kto we mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcamy do pogłębiania swojej więzi z Bogiem przez lekturę Słowa Bożego. W zakrystii można pobrać materiały pomocne do pracy z Pismem Świętym. Niedziela Biblijna jest jednocześnie, od 2017 r., Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas po Mszy św. może wylosować wyjątkowy dar. Będzie to „Chleb z nieba” pod postacią fragmentu Pisma św. z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

4. Z powodu przedłużenia obostrzeń sanitarnych dodatkowa Msza Święta dla dzieci komunijnych planowana dziś o 16:00 nie odbędzie się.

5. Dziś po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. W poniedziałek, z racji Roku św. Józefa zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. wotywną o św. Józefie.

7. Jutro odbędzie się w kościele zebranie z rodzicami przed I Komunią: o godz. 19:00 dla rodziców dzieci ze SP385, o godz. 20:00 dla rodziców dzieci ze SP353 i spoza naszych szkół. Ponieważ jest to ostatnie spotkanie przed uroczystością, konieczna jest obecność minimum jednego rodzica.

8. We czwartek, jak każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się zebranie Rycerzy Jana Pawła II.

9. We czwartek, po Mszy wieczornej, Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

10. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w różnych intencjach a przede wszystkim za Solenizantów, którzy noszą imiona popularnych świętych: Wojciecha i Jerzego. Intencje można jeszcze zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

11. Z powodu przedłużenia obostrzeń sanitarnych dodatkowa Msza Święta dla dzieci komunijnych planowana na 25 kwietnia nie odbędzie się.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt.: „Dlaczego warto czytać Biblię?, a także ciekawy felieton o tym, że u podstaw legalizacji aborcji w USA był wyrok w sfingowanym procesie o gwałt. Od tamtej pory zabito w samej Ameryce 61 mln. dzieci. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o innowacyjnym programie rehabilitacji ozdrowieńców po Covidzie. Jest też słowo o świętym kryzysie, szczęśliwej winie i Biblii, w której jest odpowiedź na wszystkie pytania. 

13. Zachęcamy do nabywania książeczek „Boże Miłosierdzie” i „Wszystko o św. Faustynie Kowalskiej”, które są wyłożone na stolikach za ławkami.

14. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy nawzajem sobie życzliwość. Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.