1.  Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 56.260 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”.

2.  Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła Diecezjalnej Caritas która sprawuje opiekę nad kilkoma tysiącami podopiecznych.

3. Z powodu przedłużenia obostrzeń sanitarnych nie możemy przeprowadzić nabożeństwa do miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 – w takiej formie jak zapowiadaliśmy. Dlatego dziś po każdej Mszy Świętej przed obrazem Jezusa Miłosiernego będziemy modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego z odpustem zupełnym, aby jak najwięcej osób skorzystało z darów Bożych. W godz. od 14:00 do 16:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością odmówienia koronki indywidualnie.

4. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się promocja Rycerzy Świętego Jana Pawła II na kolejne stopnie rycerskie (miłosierdzie i solidarność).

5. Dziś po Mszy wieczornej i koronce odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

6.  We środę zapraszamy na Nowennę i Mszę św. za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. We czwartek, po Mszy wieczornej, Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Po Adoracji będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

8. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka kandydatów i ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę również o godz. 10:00.

9. W sobotę 17 kwietnia o godz. 19:00 w kościele odbędzie się konferencja chrzcielna dla rodzin, które w kwietniu podają dzieci do Chrztu Świętego.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął; a kto we mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcamy do pogłębiania swojej więzi z Bogiem przez lekturę Słowa Bożego.

11. Z powodu przedłużenia obostrzeń dodatkowa Msza Święta dla dzieci komunijnych planowana na 18 kwietnia nie odbędzie się.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł ks. Henryka Zielińskiego, w którym autor wyjaśnia dlaczego osoby, które w Orędziu o Bożym Miłosierdziu szukają usprawiedliwienia swoich występków, mogą srodze się zawieść, a także artykuł o. Dariusza Kowalczyka o mocnym tytule Homoherezja i homoschizma. W Gościu Niedzielnym znajdziemy akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a także wywiad z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce. 

13. Aby lepiej zrozumieć i przeżyć dzisiejsze święto Bożego Miłosierdzia, zachęcamy do nabywania książeczek „Boże Miłosierdzie” i „Wszystko o św. Faustynie Kowalskiej”, które są wyłożone na stolikach za ławkami.

14. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy nawzajem sobie życzliwość. Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.