1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 54.120 zł i 100 $ (koszt 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”. Dziękujemy również za ofiary składane przy nabywaniu palm – będą przeznaczone na ołtarz św. Hieronima.

2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane podczas wielkiego postu do skarbonki św. Antoniego i za dary złożone do Kosza Dobroci na rzecz potrzebujących.

3. Dziękujemy za piękne uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych. Osoby, które z różnych przyczyn, nie mogły uczestniczyć zachęcamy do odwiedzenia parafialnego kanału Youtube, gdzie są dostępne wszystkie konferencje. W kiosku są jeszcze książki Księdza rekolekcjonisty: „Labirynt Małżeński”, „Labirynt Bioetyczny” i „Panie ty Wszystko wiesz”.

4. W kiosku są dostępne paschaliki i świece świąteczne oraz różne pomoce książkowe na rok św. Józefa oraz na dobre przygotowanie do Wielkanocy. Jest te książka polecana przez Bractwo Sowa Bożego: Ewangeliarz Paschalny.

5. Na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19:00). 

6. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego jest na 4 stronie gazetki i stronie internetowej.

7. Caritas Parafialna, do dzisiaj włącznie, organizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla ubogich. Kosze na dary wystawione są za ławkami, potraktujmy to jako owoc wielkopostnych wyrzeczeń oraz jako odpowiedź na wezwanie do dzielenia się miłością z potrzebującymi. Ofiary pieniężne dla najbiedniejszych można składać do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna” przy figurze św. Antoniego pod chórem.

8. W poniedziałek i środę o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem psalmów pokutnych.

9. Odprawy liturgiczne przed Triduum Paschalnym:           

   Wielka Środa godz. 18:50 – dla ministrantów i lektorów uczestniczących w Liturgiach Wielkiego Czwartku.

   Wielki Piątek godz. 9:00 – dla wszystkich ministrantów posługujących podczas Drogi Krzyżowej i Adoracji
   Krzyża o godz. 16:00.

   Wielki Piątek godz. 10:00 – dla wszystkich lektorów posługujących podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19:00.

   Wielka Sobota godz. 10:00 – dla lektorów uczestniczących w Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.

10. Prosimy, aby Ministranci i Lektorzy zapisali się w zakrystii na dyżury modlitewne w Ciemnicy w Wielki Piątek i przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.

W Wielki Czwartek będzie dodatkowa Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16:00 i po niej różaniec. W Wielki Piątek, oprócz tradycyjnej liturgii, będzie o godz. 15:00 Koronka i Nowenna, a o godz. 16:00 Droga Krzyżowa z obrzędem adoracji Krzyża. Na zakończenie, zarówno po 15:00 i 16:00 będzie udzielana Komunia Święta. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas liturgii dodatkowych i samej adoracji Krzyża tradycyjnie będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 15:00 i 16:00 będą zbierane przy wyjściu z kościoła.

11. W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną (zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii).

12. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się w godz. 9:00-17:00, co kwadrans, przed kościołem, z zachowaniem reżimu sanitarnego. U ministrantów za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć wodę świeconą.

13. W przyszłą niedzielę Msza św. i Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00, Przed rozpoczęciem procesji prosimy o pozostanie na zewnątrz i zachowanie właściwych odstępów miedzy sobą. Msze będą odprawione również o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. O godz. 13:00 są przewidziane chrzty – prosimy o umożliwienie uczestnictwa w uroczystości rodzinom ochrzczonych dzieci.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad, ze znanym rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym Józefem Augustynem SJ, o cierpieniu Boga i człowieka. W Gościu Niedzielnym polecamy rekolekcje wielkopostne z ks. Franciszkiem Blachnickim oraz szczegółowy opis jak dobrze duchowo przeżyć najważniejsze dni naszej wiary.

15. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek i środę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

16. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych i stosowanie się do wskazań udzielanych przy wejściu do kościoła. Zajmujmy miejsca skrajne, co drugą ławkę, na przemian, raz po lewej raz po prawej stronie ławki, zachowując dystans 1,5 m. między sobą. Niestety nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w modlitwie wewnątrz świątyni, ale księża będą udzielali Komunii Świętej również na zewnątrz. Módlmy się o dobrą pogodę . Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.