1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 51.960 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”.

2. Dziękujemy Skautkom oraz p. Ewie Sutkowskiej i p. Rafałowi Kruschewskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji zeszłotygodniowych rekolekcji dla dzieci.

3. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi teolog, moralista i bioetyk Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia Księży Marianów. Plan rekolekcji podany jest na parafialnej stronie internetowej i na ostatniej stronie gazetki. Apelujemy do wszystkich: zaplanujcie swój udział w rekolekcjach i przyprowadźcie tych, których kochacie, by nie ominął ich czas Łaski. Podczas spowiedzi pojednajcie się z Bogiem i módlmy się za zatwardziałych grzeszników i wszystkich pogubionych oraz zalęknionych. Osoby niepracujące zachęcamy, by skorzystać ze Mszy o 9:00 lub 16:30  by wieczorem umożliwić bezpieczny udział pozostałym wiernym. Młodzież ze szkół średnich i studentów zapraszamy w tygodniu na nauki o godz. 20:00. W dni rekolekcyjne zapraszamy na wyjątkowy wspólnotowy różaniec: dziś o 17:15, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00. Księdza Rekolekcjonistę polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

4. Caritas Parafialna, przez całe rekolekcje i do Niedzieli Palmowej włącznie, organizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla ubogich. Kosze na dary wystawione są za ławkami, potraktujmy to jako wymierny owoc wielkopostnych wyrzeczeń i parafialnych rekolekcji oraz jako odpowiedź na wezwanie do dzielenia się miłością z potrzebującymi. Ofiary pieniężne dla najbiedniejszych można składać do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna” przy figurze św. Antoniego pod chórem.

5. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo – Gorzkie Żale.

6. W kiosku kontynuujemy zbiórkę kwartalną na budowę Organów. Są też dostępne paschaliki i świece świąteczne oraz różne pomoce książkowe na rok św. Józefa oraz na dobre przygotowanie do Wielkanocy.

7. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Msze z naukami będą sprawowane o godz. 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. W poniedziałek i środę o godz. 8:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

8. We czwartek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niepracujących zapraszamy na Msze poranne, by wieczorem umożliwić bezpieczny udział pozostałym wiernym.

9. W piątek zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową: o godz. 17.00 z udziałem dzieci, prowadzoną przez Harcerki, zaś po Mszy św. wieczornej, o godz. 18:45, będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Rozważania, w oparciu o 18 stacyjną Drogę Krzyżową Dudy-Gracza z Jasnej Góry, przygotowali Ceremoniarze i Lektorzy.

10. W sobotę, w kościele o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

11. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, palmy będzie można nabyć przed kościołem, ofiary złożone za palmy będą przeznaczone na ołtarz św. Hieronima.

12. W przyszłą niedzielę będziemy kontynuowali zbiórkę kwartalną na budowę Organów.

13. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5 kwietnia) oraz 18 kwietnia.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy artykuł o „najważniejszej roli” i o tym jak zmienia się świat, gdy kobieta zostaje matką oraz wskazówki dla małżeństw borykających się z niepłodnością. W Gościu Niedzielnym polecamy rekolekcje z ks. Franciszkiem Blachnickim. Ponadto osobiste rozważania 14 stacji Drogi Krzyżowej przygotowane przez 14 osób świeckich i konsekrowanych oraz mapa ówczesnej Jerozolimy z zaznaczonymi miejscami ostatnich godzin Jezusa przed ukrzyżowaniem.

15. Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna! W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

16. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.